Koronawirus we Francji z nowym rekordem zakażeń
pixabay.com/jewhisperer
Autor Barbara Bujar - 13 Września 2020

Ponad 10 tysięcy zakażeń koronawirusem w jedną dobę. Premier europejskiego mocarstwa przekazał wstrząsające wieści

Koronawirus nie daje za wygraną. W krajach europejskich codziennie słyszy się o setkach nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia. Padają także nowe rekordy. Ostatni odnotowano we Francji. Tylko w ciągu jednej doby pozytywny wynik dało tam ponad 10 tysięcy testów. Premier Jean Castex skomentował aktualną sytuację kraju.

Koronawirus od ponad pół roku sieje postrach w krajach na całym świecie. Mimo wprowadzenia wielu obostrzeń nowe zakażenia pojawiają się także w Europie. Eksperci cały czas ostrzegają przed drugą falą infekcji, która ma nadejść w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. Lekarze boją się momentu, kiedy koronawirus SARS-CoV-2 wejdzie w korelację z grypą, a to doprowadzi do znacznego wzrostu zakażeń. Niestety, w niektórych krajach skoki statystyk obserwowane są już teraz.

Lekarka zdradziła ostatnie chwile Ireny Dziedzic. Przerażające, co spotkało legendarną dziennikarkęLekarka zdradziła ostatnie chwile Ireny Dziedzic. Przerażające, co spotkało legendarną dziennikarkęCzytaj dalej

Koronawirus we Francji. Jednej doby zdiagnozowano ponad 10 tysięcy zakażeń

Epidemia koronawirusa jest pod stałą kontrolą naukowców, którzy monitorują jej przebieg i dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa. Groźny patogen nie daje jednak za wygraną i wciąż rozprzestrzenia się po Polsce, Europie i całym świecie. W naszym kraju rękę na pulsie trzyma przede wszystkim Ministerstwo Zdrowia. Dane, które każdego dnia jego członkowie udostępniają na Twitterze, także nie są najlepsze. Przypomnijmy, że w sobotę wskazały one kolejne 603 zakażenia.

- Mamy 603 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia (...). Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem. (...) Liczba zakażonych koronawirusem: 73 650/2 182 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało w sobotę MZ.

Tego samego dnia sytuacja o wiele poważniej wyglądała we Francji. Jak donosi RMF 24, rekord, który do tej pory wynosił tam 9 843 przypadki, został pokonany. Przypomnijmy, że podaną liczbę zakażeń ustalono dopiero w czwartek. W sobotę francuskie Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 10 561 nowych zdiagnozowanych zachorowaniach na COVID-19. Zmarło także 17 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Rząd będzie majstrował przy przepisach związanych z wymiarem czasu pracy. Zmiany niedługo

To pierwszy raz od początku trwania epidemii, kiedy we Francji dobowy przyrost zakażeń przekroczył 10 tysięcy. Łącznie zachorowało tam już 373 911 osób, Zmarło 30 910. W obliczu tej sytuacji w kraju podejmowane są ważne działania. Jak ustalił serwis, podczas piątkowej konferencji prasowej mówił o tym także premier Jean Castex. Choć nie ogłosił on żadnych znaczących obostrzeń, poinformował, że 42 departamenty zostały wpisane na listę strefy czerwonej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zablokowana droga, policja i karetki. Katastrofalny wypadek na obwodnicy, 4 osoby nie żyją
  2. Jackowski wyjawił, co będzie działo się jesienią. Mówi o największym skarbie Polaków
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Sklep z Rancza istnieje naprawdę. Klienci masowo pytają o jeden produkt, właścicielka zaciera ręce

Następny artykuł