koronawirus kto ma ciężki przebieg
unsplash Gabe Pierce
Autor Klaudia Gaicka - 13 Października 2020

Niektóre choroby zwiększają ryzyko cięższego przebiegu COVID-19. Cierpi na nie tysiące Polaków

Rozprzestrzeniający się koronawirus SARS-CoV-2 jest szczególnie niebezpieczny dla osób z tymi schorzeniami. Chociaż przebieg zakażenia dla prawdziwa loteria, pacjenci z tymi chorobami powinni na siebie szczególnie uważać.

Pomimo starań ekspertów i rządzących, koronawirus SARS-CoV-2 cały czas się rozprzestrzenia. Wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób nasz konkretny organizm poradziłby sobie z COVID-19. Niestety wciąż brakuje na to zasadnicze pytanie odpowiedzi, ponieważ reakcja immunologiczna, którą wywoła szkodliwy patogen, jest swego rodzaju zagadką.

Nie tylko starsze osoby z licznymi chorobami umierały z powodu koronawirusa. Choć takie przypadki są znacznie rzadsze, zdarza się, że COVID-19 powala rosłego, młodego mężczyznę, czy też dziecko, które statystycznie rzecz biorąc, nie powinno odczuwać żadnych objawów zakażenia.

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

Rozprzestrzeniający się koronawirus SARS-CoV-2 jest szczególnie niebezpieczny dla osób z tymi schorzeniami

Jak podaje portal Medonet.pl, ze statystyk można wyczytać kilka rodzajów schorzeń, które szczególnie wpływają na możliwość wystąpienia ciężkiego przebiegu COVID-19. Pierwszym z nich są choroby serca. Szkodliwy patogen w ogromnym stopniu obciąża organizm, który w pewien sposób to właśnie przez serce jest “napędzany”. Przy chorobach serca bardzo często występują także nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu, czy nawet cukrzyca. Ze względu na zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 osoby z chorobami sercowo-naczyniowymi powinny szczególnie zadbać o siebie w czasie zagrożenia koronawirusem.

Podobnie ogromne zagrożenie w dobie pandemii koronawirusa stanowią choroby układu oddechowego. Pacjenci cierpiący z powodu przewlekłych schorzeń tego rodzaju powinni na siebie bardzo uważać. Mowa między innymi o astmie, zapaleniu oskrzeli, nadciśnieniu płucnym, czy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP).

Także pacjenci z cukrzycą powinni w tym czasie wyjątkowo zwracać uwagę na wszelkie zalecenia Ministerstwa Zdrowia. Nierzadko mają oni obniżoną odporność, która przekłada się na trud, jakiego organizm doświadcza, walcząc z wirusem. Dodatkowo choroba sprzyja rozwijaniu się stanów zapalnych, co bezpośrednio przekłada się na większe ryzyko zapalenia płuc.

Dzisiaj grzeje: 1.Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada
2.Czternastka nie dla każdego seniora. Blisko 1 mln emerytów nie zobaczy ani złotówki
3.Kiedy Polacy mogą się spodziewać szczepionki na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

Do innych czynników warunkujących stopień ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19 należą: terapia chorób nowotworowych, przeszczepy szpiku i organów, długotrwałe zażywanie kortykosteroidów lub innych leków immunosupresyjnych oraz niedostatecznie kontrolowane HIV i AIDS.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy mają pewność, gdzie najłatwiej się zarazić. Prawda o otwartych przestrzeniach zdumiewa
  2. NASA: W stronę Ziemi zmierza tajemniczy obiekt. Eksperci osłupieli, nie mogą uwierzyć, czym jest
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Fantastyczne, ekspresowe ciasto z 3 składników. Udaje się za każdym razem

Następny artykuł