Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

koronawirus choroba
pixabay.com/leo2014
Autor Natalia Niewczas13.11.2020

Tomasz Wyka wygrał walkę o zdrowie - miał niełatwego przeciwnika, jego organizm zaatakował bowiem koronawirus. Mężczyzna uzbroił się jednak w najpotrzebniejsze przyrządy (w tym pulsoksymetr, ciśnieniomierz czy termometr) i przebrnął przez infekcję bez hospitalizacji. Zdobytym doświadczeniem postanowił podzielić się z internautami.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 częściowo sparaliżowała polską służbę zdrowia. Ucierpiało na tym wielu pacjentów, w tym ci, którzy zmagają się z zakażeniem nowym wirusem. Dołączył do nich Tomasz Wyka - mężczyzna przez 26 dni walczył z koronawirusem samodzielnie. Przepisem na sukces podzielił się w mediach społecznościowych - w czasach, gdy dostęp do służby zdrowia jest znacznie ograniczony, jego wskazówki mogą okazać się bezcenne.

Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernychSanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernychCzytaj dalej

Pacjent przez 26 dni walczył z koronawirusem samodzielnie. Szczęśliwie udało mu się powrócić do zdrowia

Pierwsze objawy zakażenia koronawirusem dopadły mężczyznę na początku października: gorączka, kaszel i trudności z oddychaniem. Lekarz rodzinny skierował Tomasza na test - wynik był pozytywny.

Jak podaje portal potal.abczdrowie.pl, koronariwus dał się mężczyźnie we znaki. Gdy objawy się nasiliły, Tomasz wezwał karetkę. Po wstępnej ocenie sytuacji załoga karetki zaleciła jednak, by został w domu. Nie mylili się, wierząc w odpowiednie przygotowanie pacjenta - z doświadczenia mężczyzny może teraz skorzystać niejeden chory.

Tomasz wyszedł z sytuacji obronną ręką. W Internecie, już jako ozdrowieniec, postanowił podzielić się swoją własną strategią na powrót do zdrowia w domu. Jego zdaniem kluczowe znaczenie miał tutaj jeden z medycznych sprzętów.

Tomasz Wyka, jak twierdzi, nie przeżyłby zakażenia koronawirusem, gdyby nie koncentrator tlenu. Kupił urządzenie zaraz po tym, jak dowiedział się o swojej chorobie.

- Koncentrator tlenu - można wypożyczyć za kilkaset złotych lub kupić za 3-4 tys. Przy moim przebiegu choroby bez tego urządzenia bym nie przeżył! - pisze w mediach społecznościowych.

Do niezbędnika pacjenta zakażonego koronawirusem Tomasz zalicza również termometr, pulsoksymetr (który dokonuje pomiaru nasycenia hemoglobiny tlenem) oraz ciśnieniomierz. W domowej walce z COVID-19 niemniej ważny jest kontakt (choćby telefoniczny) z lekarzem i bliskimi, na których wsparcie można liczyć.

Dzisiaj grzeje: 1.Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
2.Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych
3.Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Koronawirusa może zabijać pewien niepozorny preparat. Okazuje się, że wszyscy mamy go w apteczkachKoronawirusa może zabijać pewien niepozorny preparat. Okazuje się, że wszyscy mamy go w apteczkachCzytaj dalej

Jednocześnie nie należy zapominać o tym, iż leczenie COVID-19 w domu nie jest zalecane w każdym przypadku zakażenia koronawirusem. Niektórzy pacjenci zwyczajnie nie będą w stanie poradzić sobie z infekcją samodzielnie i mogą wymagać pilnej hospitalizacji. Podkreśla to specjalistka chorób zakaźnych.

- Samoleczenie w warunkach domowych tak, ale tylko przy łagodnej postaci COVID-19 - zaznacza profesor Anna Boroń-Kaczmarska.

Ukryte ofiary epidemii koronawirusa. Nie zobaczymy ich w dobowych statystykach, umierają pozostawieni bez pomocyUkryte ofiary epidemii koronawirusa. Nie zobaczymy ich w dobowych statystykach, umierają pozostawieni bez pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar każdego pasażera. Anna Lewandowska zdradziła, co ją spotkało na lotnisku, ręce opadają
  2. Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucja
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
  7. Kobieta urodziła trojaczki. Kiedy lekarz zobaczył ich twarze, kolana się pod nim ugięły. Nie mógł wydusić słowa

Następny artykuł