Koronawirus: zmiana w danych z Wielkiej Brytanii
fot. pixabay.com/fernandozhiminaicela
Autor Karol Zaborowski - 14 Sierpnia 2020

Nagle zniknęło 5000 zgonów wywołanych COVID-19. Wielka Brytania zmienia sposób raportowania

Koronwirus rozprzestrzenia się nie tylko w Polsce. Inne kraje europejskie również borykają się z problemem, jaki wywołała choroba nazwana COVID-19. Niestety liczba jej ofiar wciąż rośnie, jednak ze statystyk Wielkiej Brytanii niespodziewanie zniknęło ponad 5000 zgonów wywołanych przez tę dolegliwość.

Koronawirus wciąż stanowi poważne zagrożenie, a na całym świecie prowadzone są badania mające na celu zarówno zbadanie wirusa, jak i opracowanie szczepionki oraz leku przeciwko temu patogenowi. Kluczową rolę w badaniu choroby stanowią statystyki dotyczące jej śmiertelności oraz tempa, w jakim się rozprzestrzenia. Jeżeli chodzi o ilość ofiar COVID-19 to w Europie niechlubny prym wiedzie Wielka Brytania.

Niestety to właśnie tam zaobserwowano największą ilość zgonów wywołaną przez tę chorobę. Jednak w danych pochodzących z tego kraju zaszła niespodziewana zmiana. Z oficjalnych źródeł zniknęło ponad 5000 przypadków śmierci z powodu koronawirusa.

Szkoda, że nie ma ich już z nami. Polskie gwiazdy, które przegrały z nowotworemSzkoda, że nie ma ich już z nami. Polskie gwiazdy, które przegrały z nowotworemCzytaj dalej

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Choć w Polsce w ostatnich dniach drastycznie wzrasta ilość zachorowań, to wciąż całkiem nieźle radzimy sobie z pandemią, jeżeli porównamy nasz kraj z innymi. Trochę inaczej jest w przypadku Wielkiej Brytanii, ponieważ to tam zmarło najwięcej osób spośród krajów europejskich.

Chociaż w ostatnich dniach liczba zgonów na wyspach spadła o ponad 5 tysięcy. Co ciekawe jest to skutek wprowadzenia tam nowego sposobu klasyfikowania śmierci z powodu COVID-19. Jak podaje Onet, teraz brytyjskie władze będą publikować ilość zgonów, które nastąpiły w ciągu 28 dni od uzyskania pierwszego pozytywnego testu na obecność koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. W szkołach podsuwają kontrowersyjne oświadczenia. Chodzi o zrzeczenie się roszczeń w wypadku zakażenia

Z tego też względu z dotychczasowych statystyk trzeba było usunąć wszystkie przypadki, które nie spełniały tego wymogu. Co więcej, ten sposób raportowania został uzgodniony z Anglią, Szkocją, Walią i Irlandią Północną. Dzięki temu wszystkie Zjednoczone Królestwa będą miały spójne dane dotyczące epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Niespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więzienna
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł