koronwirus zabił polskiego lekarza w usa
fot. https://pixabay.com/ pasja1000
Autor Klaudia Gaicka - 15 Maja 2020

Media obiegła straszna wiadomość. W USA zmarł polski lekarz

Koronawirus zabił polskiego lekarza w USA. 59-letni pediatra walczył do ostatnich chwil o zdrowie swoich małych pacjentów. Prawdopodobnie to któryś z nich zaraził go szkodliwym patogenem.

Koronawirus szerzy niepokój już na całej planecie. Szczególnie narażone są osoby, które mimo zaleceń władz nie mogą pracować zdalnie. Do takich grup należą między innymi pracownicy kolei, sklepów, poczt oraz służby zdrowia. Mimo że wszystkie wymienione grupy bardzo ryzykują, najbardziej narażona jest ta wymieniona, jako ostatnia. Lekarze i pielęgniarki każdego dnia walczą o zdrowie i życie pacjentów, a ich walka jest zdecydowanie nierówna, bo wirus bywa nieprzewidywalny.

Przepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głosPrzepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głosCzytaj dalej

Koronawirus zabił polskiego lekarza w USA

W Nowym Yorku, wskutek powikłań choroby COVID-19 zmarł polski lekarz. Bogdan Lekan miał 59 lat i zajmował się pediatrią. Posiadał własny gabinet w części miasta, w której mieszka wielu Polaków, w rejonie Ridgewood, w dzielnicy Queens. Jak podaje portal Radiozet.pl, o śmierci lekarza powiadomił stację PAP jego kolega ze studiów, dr Henryk Cioczek. Miało to miejsce w ostatni czwartek.

Dr Lekan postanowił wyprowadzić się do Stanów pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Rezydenturę medyczną skończył w Queens, w Flushing Hospital. W Ridgewood leczył już od około 20 lat.

– Był bardzo dobrym lekarzem. Szanowali go i cenili zarówno młodzi pacjenci, jak też ich rodzice. Miał dobrą renomę, podejście do dzieci i był bardzo lubiany. Wszyscy są w szoku, ponieważ nikt się nie spodziewał, że nie przeżyje – skomentował kolega mężczyzny.

Dr Cioczek podkreślił również, że lekarz przed śmiercią nie planował uciec z Nowego Yorku w obawie przed wirusem, cały czas pracował z pełnym poświęceniem. Wirusem SARS-CoV-2 zaraził się najprawdopodobniej od jednego ze swoich małych pacjentów.

– Był najlepszym lekarzem. Będziemy bardzo tęsknić za dr. Lekanem. Był niezwykłym człowiekiem, który dbał i kochał swoich pacjentów. Zawsze im pomagał. (…) Pacjenci go kochali. Zawsze pozostanie w naszych sercach. – głosi wzruszający napis.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzebie Kacperka panowała cisza. Mama chłopca nie wytrzymała

2. Szumowski przekazał smutną wiadomość dla wszystkich Polaków. Obostrzenia szybko wrócą jeśli zrealizuje się czarny scenariusz

Koronawirus SARS-CoV-2 dotarł do Stanów Zjednoczonych stosunkowo późno, ale szczególnie dotkliwie się z nimi obchodzi. Tylko do tej pory wskutek zakażenia zmarło tam 86 571 pacjentów, a zaraziło się łącznie 1,45 mln osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekrój cytrynę na 4 cząstki i połóż obok łóżka przed snem. Wyrzuć natychmiast po obudzeniu, rezultat jest spektakularny
  2. Minister zdrowia nie zostawił suchej nitki na Edycie Górniak. Wszystko się nagrało
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Następny artykuł