koronawirus atakuje łódzkie
Fot. pixabay.com/ enriquelopezgarre
Autor Klaudia Gaicka - 15 Czerwca 2020

Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

Koronawirus SARS-CoV-2 dalej się rozprzestrzenia. W jednym z województw czerwcowa sytuacja stała się bardzo niebezpieczna. Eksperci wykryli tam kilka nowych ognisk wirusa. Zagrożonych jest tysiące ludzi.

Koronawirus SARS-CoV-2 bardzo szybko rozprzestrzenił się po całej planecie. Pomimo wzrostu temperatur, który nie sprzyja zarażalności COVID-19, sytuacji w kraju daleko do opanowanej. Nic w tym dziwnego bowiem osoby przechodzące wirusa bezobjawowo stanowią blisko 80% wszystkich przypadków. Nosiciele niewykazujący objawów cały czas chodzą po ulicach, często bez maseczek, przez co zarażają innych.

Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyćPierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyćCzytaj dalej

Koronawirus szaleje w woj. łódzkim

Jak podaje portal Dorzeczy.pl, w ostatnich tygodniach odnotowano dużo zachorowań w województwie łódzkim. Pierwsze poważne ognisko wykryto ostatnio w Działoszynie, w fabryce mrożonek i lodów.

Tamtejszy zakład zatrudnia 546 osób. Pracowników przebadano pod kątem przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2. Dodatkowo Tobiasz Bocheński skierował na miejsce punkt wymazowy pod dowództwem 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ponieważ pracowników jest bardzo dużo, badania trwały kilka dni. Niektóre wyniki wpływają dopiero teraz.W poniedziałek rzecznik prasowy wojewody wydał specjalny komunikat, w którym potwierdził kolejne 22 odnotowane przypadki w powiecie.

– Potwierdzam, to osoby związane z zakładem produkującym mrożonki i lody w Działoszynie, to właśnie te przypadki, bo przesyłane są jeszcze wyniki, ale to zaczyna hamować, myślę, że sytuacja epidemiczna w powiecie zmierza w dobrym kierunku – potwierdził w rozmowie z PAP starosta Gajęcki.

W całym powiecie pajęczańskim od początku wybuchu pandemii odnotowano aż 177 przypadków. Niestety ozdrowieńców przybywa bardzo powoli, jest ich dopiero 11. W związku z ogniskami choroby kwarantanną objęto aż 569 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. W Polsce stanie elektrownia jądrowa. Minister podał datę rozpoczęcia budowy

Ciężka sytuacja jest również w powiecie sieradzkim oraz opoczyńskim. W pierwszym z nich już tydzień temu zdecydowanie o zamknięciu plenerowych siłowni i placów zabaw. Ognisko zakażeń wykryto tam w miejscowym szpitalu. Według danych w szpitalu sieradzkim odnotowano aż 80 nowych przypadków zakażenia, łącznie w powiecie zachorowało 207 osób.

Z kolei w powiecie opoczyńskim od początku epidemii zakażonych zostało 313 osób, z czego 115 wciąż choruje. Jeżeli chodzi o całe woj. Łódzkie, to od początku pandemii wykryto tam aż 2479 zakażeń. Zmarło 107 osób, 1136 wyzdrowiało.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  2. Polska aktorka obraźliwie i kontrowersyjnie do Andrzeja Dudy. Puściły jej nerwy, bo boi się, że jest do "odstrzału"
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Marcin Gortat wyjawił swoje plany na oczach całej Polski. W TVN powiedział co będzie robił na emeryturze

Następny artykuł