Koronawirus: ile ofiar miało choroby współistniejące
pixabay.com/ID 1662222
Autor Barbara Bujar - 15 Września 2020

Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane

Koronawirus wciąż nie daje za wygraną. W Polsce codziennie pojawiają się informacje o setkach nowych potwierdzonych przypadków zakażenia. Każdego dnia umierają także kolejne osoby. Choć u większości zmarłych pacjentów stwierdza się choroby współistniejące, lekarze nie diagnozują ich u wszystkich. Resort zdrowia ujawnił, u ilu osób rzeczywiście wystąpiły takie schorzenia.

Koronawirus towarzyszy nam od ponad pół roku. Mimo wielu działań Ministerstwa Zdrowia, w tym wprowadzenia obostrzeń, statystyki wciąż wykazują wysoką zachorowalność. W Polsce codziennie potwierdza się kilkaset nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2. Przypomnijmy, że tylko w ciągu ostatniej doby testy wykazały obecność patogenu u ponad 600 osób.

- Mamy 605 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (120), mazowieckiego (98), śląskiego (62), dolnośląskiego (60), pomorskiego (41), świętokrzyskiego (33), opolskiego (28), wielkopolskiego (28), kujawsko-pomorskiego (22), lubelskiego (22), warmińsko-mazurskiego (21), podkarpackiego (20), łódzkiego (17), zachodniopomorskiego (17), podlaskiego (11), lubuskiego (5) - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularneWykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularneCzytaj dalej

Koronawirus doprowadził do śmierci ponad 2 tysięcy osób. Nie wszyscy mieli choroby współistniejące

W tym samym raporcie pojawiła się także informacja dotycząca kolejnych ofiar śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby stwierdzono 24 takie przypadki. Były to osoby w wieku od 54 do 100 lat.

- Z przykrością informujemy o śmierci 24 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-M i 87-K Grudziądz, 66-K i 90-K Kędzierzyn Koźle, 82-K Gliwice (mieszkanka woj. opolskiego), 54-M Płock, 78-K Łódź, 80-M Zgierz, 69-K Tomaszów Maz., 84-K Gliwice, 84-M Chorzów, 80-M Racibórz, 81-M, 64-K i 75-K Poznań, 85-K Przemyśl, 100-K Augustów, 85-M, 81-K, 74-K i 75-M Kraków, 90-M Grudziądz (mieszkaniec woj. pomorskiego), 70-M i 72-M Szczecin - czytamy na Twitterze.

Przypomnijmy, że do tej pory w Polsce z powodu koronawirusa zachorowało już 75 134 osób. 2 227 z nich zmarło. Wbrew powszechnej opinii, nie u wszystkich stwierdzono choroby współistniejące. Według Ministerstwa Zdrowia nawet ostatniej doby zdiagnozowano je jedynie u większości. Resort podzielił się dokładnymi danymi na ten temat, które analizował od początku pandemii.

Dzisiaj grzeje: 1. WHO przekazało druzgocące informacje na temat koronawirusa. Jest też ważny apel szefa organizacji
2.Wchodzi nowy podatek. I obejmie jednak więcej produktów, niż zakładano

Jak donosi Wirtualna Polska, Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport, w którym zawarło informacje dotyczące śmiertelności w związku z COVID-19. Dane nie obejmują ostatniej doby. Wynika z nich, że od początku epidemii w Polsce zmarły 2 203 osoby. Chorób współistniejących nie wykryto u 301 z nich. Oznacza to, że aż 1902 pacjentów oprócz koronawirusa zmagało się z takimi schorzeniami jak między innymi cukrzyca, choroby układu krążenia i zaburzenia odporności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga: Już od dzisiaj ważna zmiana dla wszystkich. Dotyczy każdego Polaka i Polki
  2. Skandal w Watykanie. Franciszek wyjawił całą prawdę. Na placu tłumy turystów, a za murami chaos
  3. Jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Objawy raka płuc łatwo pomylić z innymi schorzeniami, błąd może mieć najwyższą cenę
  4. Nie żyje 28-letni Przemek z Podkarpacia. Gdy matka usłyszała wycie syren, nie podejrzewała, że jadą do jej syna
  5. Minister Zdrowia zapowiedział nowe zasady walki z koronawirusem. Mówi również, jak rozwinie się epidemia w Polsce
  6. Poczuła się upokorzona i bezradna, emerytka z Łodzi nie chce już robić zakupów w Lidlu. Mówi o dyskryminacji, jest stanowisko sklepu

Następny artykuł