Koronawirus objawia się także po przejściu choroby
pixabay.com/oracast
Autor Barbara Bujar - 15 Października 2020

Lekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

Epidemia koronawirusa towarzyszy nam już od ponad pół roku. W tym czasie wszyscy zdążyli zapoznać się z charakterem jej przebiegu oraz typowymi objawami. Wiemy, że chorym najczęściej doskwierają duszności, wysoka gorączka, a także utrata węchu i smaku. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że istnieją symptomy, które pojawiają się nawet po przebytej chorobie. Odczuć mogą je także pacjenci, którzy przeszli COVID-19 całkowicie bezobjawowo.

Koronawirus zaraża coraz więcej osób. Według statystyk od początku trwania epidemii testy potwierdziły jego obecność u 141 804 pacjentów. Zdaniem ekspertów takich przypadków może być zdecydowanie więcej. COVID-19 może przebiegać bowiem bezobjawowo. To dotyczyć ma aż 70-80 procent chorych. Oznacza to, że jedynie 20-30 procent zainfekowanych osób odczuwa typowe symptomy schorzenia. Przypomnijmy, że należą do nich: wysoka gorączka, duszności, kaszel, utrata węchu i smaku oraz bóle mięśni i stawów.

Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyTysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyCzytaj dalej

Symptomy koronawirusa widoczne po chorobie. Mogą pojawić się także u pacjentów bezobjawowych

Jak donosi Pikio, oprócz podstawowych objawów zakażenia koronawirusem istnieją także symptomy nietypowe. One również mogą wskazywać na obecność niebezpiecznego patogenu w organizmie. Zalicza się do nich: przewlekłe, kilkutygodniowe zmęczenie, szybko pojawiającą się zadyszkę, duszność wysiłkową, uczucie ucisku w klatce piersiowej lub bólu podczas głębokich oddechów, świszczący oddech, dolegliwości kardiologiczne, niską temperatura ciała, zaczerwienienie lub zasinienie palców oraz zmiany dermatologiczne. Zarówno te, jak i podstawowe objawy koronawirusa, powinny zostać jak najszybciej skonsultowane z lekarzem lub pracownikiem sanepidu.

Większa grupa polskiego społeczeństwa przechodzi jednak COVID-19 w sposób bezobjawowy. Oznacza to, że u tej części Polaków nie występują żadne niepokojące dolegliwości. Niestety, nie świadczy to o tym, że po przejściu choroby, nie mogą pojawić się żadne powikłania. Wręcz przeciwnie – według kalifornijskich naukowców jest to całkiem możliwe.

Do przełomowych wniosków na temat koronawirusa doszli niedawno badacze ze Scripps Translational Research Institute w Kalifornii. Za pomocą specjalnych testów wykryli objawy, które występują u osób, mających COVID-19 już za sobą. Posłużyły im do tego zdjęcia rentgenowskie poszczególnych pacjentów. Okazało się, że wirus SARS-CoV-2 pozostawia po sobie ślad w organizmie nie tylko tych osób, które odczuwały jego typowe symptomy. Choroba okazuje się więc tak samo niebezpieczna dla nich, jak i dla osób, które przeszły ją nie obserwując żadnych dolegliwości.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Banki alarmują, wzmożona aktywność oszustów. Tysiące zagrożonych klientów, znikają życiowe oszczędności
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Zmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyZmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyCzytaj dalej

Według naukowców w organizmie człowieka, który ma za sobą zakażenie koronawirusem, może powstawać stan zapalny. Uczeni zauważyli go na analizowanych zdjęciach RTG. Charakteryzował się on wyraźnym zmętnieniem w płucach, które może prowadzić do wielu trudności. Naukowcy wymienili wśród nich między innymi: trudności podczas wysiłku fizycznego, problemy kardiologiczne, kołatania serca, nieprawidłowości w krążeniu żylnym oraz ból wieńcowy. Podczas obserwacji każdego z wymienionych objawów, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Chłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudChłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatu
  2. Siłownie nie zostaną w pełni zamknięte. Dwie grupy Polaków wyłączone spod zakazu korzystania
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Zostawisz znacznie więcej pieniędzy w kieszeni. Świetna wiadomość dla klientów dwóch wielkich banków

Następny artykuł