Może pomóc w walce z koronawirusem. Jest dostępna praktycznie w każdej aptece

Koronawirus: badania dotyczące melatoniny
.
Autor Karol Zaborowski15.11.2020

Eksperci w laboratoriach na całym świecie starają się znaleźć środek, który pomoże pokonać koronawrisa. Jak na razie nie udało odkryć się leku na ten patogen, jednak niektóre wyniki badań pokazują, że środki, które stosowane są od wielu lat na inne schorzenia, mogą pomóc w walce z COVID-19.

Koronawirus spędza sen z powiek naukowców już od prawie roku. Ze względu na fakt, że jest to nowy patogen, wciąż nie udało nam się go w pełni poznać. Mimo to naukowcy nie poddają się i nadal kontynuują swoją pracę, aby jak najszybciej znaleźć remedium na panującą pandemię.

Do niezwykle ciekawych wniosków doszli specjaliści z Cleveland Clinic w amerykańskim stanie Ohio. Według nich w walce z COVID-19 może pomóc powszechnie dostępny środek stosowany przy zaburzeniach snu. Chodzi dokładniej o melatoninę.

Lekarz zachorował na koronawirusa. Teraz sam zdradza jak leczyć się w domuLekarz zachorował na koronawirusa. Teraz sam zdradza jak leczyć się w domuCzytaj dalej

Melatonina pokona koronawirusa?

Melatonina jest jednym z hormonów, który w naszym ciele odpowiada za sen. Niestety zaburzenia snu stają się coraz powszechniejsze, jednak wielu pacjentów może sobie ulżyć właśnie przy pomocy tego środka.

Warto wspomnieć, że w naszym kraju melatonina jest dostępna bez recepty i można ją dostać praktycznie w każdej aptece bez większych problemów. Jednak jak zaznaczają sami autorzy, ich badania absolutnie nie powinny doprowadzić do sytuacji, kiedy pacjenci zaczną ją przyjmować bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

- Te wyniki nie sugerują, aby ludzie zaczęli przyjmować melatoninę bez konsultacji z lekarzem. Badania obserwacyjne i randomizowane badania kliniczne mają kluczowe znaczenie dla potwierdzenia korzyści z wykorzystywania melatoniny u pacjentów z COVID-19, ale jesteśmy podekscytowani możliwością ich dalszego zbadania - wyjaśnił dr Feixiong Cheng.

Dzisiaj grzeje: 1.Groźna bakteria wykryta w popularnym pasztecie. GIS ostrzega, pod żadnym pozorem go nie spożywajcie
2.Dziennikarze ujawnili. Wszystko wydarzyło się tuż przed śmiercią kardynała Gulbinowicza
3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie dla 5 województw. Zagrożenie dla zdrowia i życia, lepiej zostać w domach

Zaskakujące właściwości zielonej herbaty. Jeśli jeszcze jej nie pijesz, jest duża szansa, że zaczniesz, gdy je poznaszZaskakujące właściwości zielonej herbaty. Jeśli jeszcze jej nie pijesz, jest duża szansa, że zaczniesz, gdy je poznaszCzytaj dalej

Jak podaje Wp.pl, specjaliści z Cleveland Clinic podczas analizy zbiorów danych medycznych, które potocznie nazywane są Big Data zauważyli, że przypadku osób zażywających melatoninę ryzyko pozytywnego testu na koronawirusa spada o około 30%. Co ciekawe, procent ten jest jeszcze większy w przypadku Afroamerykanów.

Niestety jest jeszcze o wiele za wcześnie, aby świętować zwycięstwo nad wirusem, ponieważ badania te wymagają jeszcze dodatkowych testów, na które potrzeba czasu. Jednak melatonina nie jest jedynym dotąd znanym środkiem, który naukowcy testują przeciwko koronawirusowi, ale to właśnie w jej przypadku wyniki są najbardziej obiecujące.

Jeden z pierwszych objawów mogący świadczyć o nowotworze. Kiedy się pojawi, natychmiast reagujJeden z pierwszych objawów mogący świadczyć o nowotworze. Kiedy się pojawi, natychmiast reagujCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać
  2. Konieczna wymiana telefonu dla tysięcy Polaków. Zmiany wkrótce wejdą w życie, koniec sieci 3G
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać
  7. IMGW właśnie przekazał, śnieg i mróz już wkrótce w Polsce. Znamy konkretną datę, mieszkanki kraju mogą szykować ciepłe kurtki

Następny artykuł