Brazylijczycy jeszcze niedawno chwalili się swoim lekiem na COVID-19. Mimo to koronawirus sieje spustoszenie w całym kraju
unsplash.com/Martin Sanchez
Autor - 16 Czerwca 2020

Twierdzili, że mają lek na koronawirusa. Liczba ofiar rośnie w zatrważającym tempie, niepokojące informacje z Brazylii

Koronawirus w Brazylii spowodował w ciągu ostatniej doby 20 653 nowych zakażeń i 627 przypadków śmiertelnych. Choć tamtejsi naukowcy informowali jakiś czas temu o opracowaniu skutecznego leku przeciw COVID-19, liczba chorych wciąż rośnie.

Koronawirus w ciągu ostatniej doby spowodował w Brazylii 20 653 nowych przypadków zakażeń i 627 zgonów. Eksperci wskazują na gwałtowny wzrost tempa przyrostu zakażeń nie tylko w Brazylii, ale i w całej Ameryce Łacińskiej.

Choć Minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes jeszcze w kwietniu informował o opracowaniu przez tamtejszych naukowców skutecznego w 94 proc. leku przeciw COVID-19, preparat ten jak do tej pory nie pomógł żadnemu pacjentowi.

Dopiero co odebrał prawo jazdy. Młody kierowca zaatakował rowerzystów [WIDEO]Dopiero co odebrał prawo jazdy. Młody kierowca zaatakował rowerzystów [WIDEO]Czytaj dalej

Brazylijczycy jeszcze niedawno chwalili się swoim lekiem na COVID-19. Mimo to koronawirus sieje spustoszenie w całym kraju

Koronawirus sieje spustoszenie nie tylko w największych miastach Brazylii. Coraz więcej chorych jest także wśród rdzennych mieszkańców Amazonii. Do tej pory w kraju tym odnotowano 43 959 zgonów spowodowanych koronawirusem. Jak podaje portal rmf24.pl, całkowita liczba zakażeń sięga tam obecnie 888 277.

Choć dwa miesiące temu media obiegła informacja, że w Brazylii pojawił się lek na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, jak do tej pory nie zastosowano go w leczeniu infekcji. Minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes zapewniał wówczas, że lek opracowany przez brazylijskich naukowców jest skuteczny w 94 proc.

Jak do tej pory preparat ten nie pomógł żadnemu pacjentowi, co więcej, Brazylia wysunęła się na drugą pozycję po Stanach Zjednoczonych, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i zgonów. Zdaniem wielu specjalistów rzeczywista liczba infekcji w Brazylii może być znacznie wyższa. Jak podkreślają eksperci, w kraju tym przeprowadza się zbyt mało testów, by można było dokładnie oszacować realną skali epidemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

2. Dostaje tylko 1085 zł renty miesięcznie. Wlepili jej mandat na 12 tys. zł, stanowisko sądu zaskakuje

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro od początku epidemii próbował zwalczać zagrożenie środkami odmiennymi niż te, które zostały zastosowane w większości krajów na świecie. Wezwał m.in. do stosowania w leczeniu chlorochiny, której skuteczność w zwalczaniu nowego wirusa nie została dowiedziona.

Brazylia stała się drugim krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych, pod względem liczby zarejestrowanych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a także drugim wśród krajów z najwyższą liczbą zgonów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  2. Widzieliście już rachunek za rybę nad Bałtykiem? Nieludzka cena za małe danie jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kierowca umyślnie wjechał w polskich kolarzy. Bulwersujący incydent uchwyciła kamera (WIDEO)

Następny artykuł