koronawirus w Chorwacji
własne
Autor Natalia Niewczas - 16 Sierpnia 2020

Ważne ostrzeżenie dla Polaków. Chodzi o nowe obostrzenia, lepiej nie dać złapać się w pułapkę

Koronawirus daje do wiwatu - rekordy nowych dziennych zachorowań wciąż padają, a ognisk choroby nieustannie przybywa. Trudna sytuacja epidemiologiczna nie odstraszyła jednak wszystkich urlopowiczów. Jak się okazuje, zawzięci podróżnicy mogą niechcący sami zapędzić się przysłowiowy w kozi róg.

Koronawirus już od miesięcy krzyżuje wyjazdowe plany tysięcy Polaków. Być może zrobi to ponownie, znów z ogromnym przytupem. Ambasada jednego z najchętniej odwiedzanych przez obywateli Polski kraju wydała ostrzeżenie. Wakacje w tym słonecznym państwie nie będą już tak beztroskie, przynajmniej w najbliższym czasie. Planując wyjazd trzeba uważać na obostrzenia, które mogą wpędzić nas w kłopoty.

Donald Trump w żałobie. Prezydent USA stracił osobę z najbliższej rodzinyDonald Trump w żałobie. Prezydent USA stracił osobę z najbliższej rodzinyCzytaj dalej


Koronawirus zagrożeniem dla Polaków planujących wakacje

Planując wakacje za granicą należy mieć na uwadze zmieniającą się dynamicznie sytuację. Jeżeli zlekceważymy zagrożenie związane z epidemią, mogą nas czekać ogromne kłopoty. W każdej chwili bowiem mogą zostać przywrócone obostrzenia, które uniemożliwią nam swodobne przemieszczanie się między krajami. Jednym z państw, do którego wyjazd w najbliższym czasie może nie być zbyt dobrym pomysłem jest uwielbiana przez Polaków Chorwacja.


Koronawirus wymyka się Chorwatom spod kontroli. Stwarzająca poważne zagrożenie dla życia i zdrowia sytuacja epidemiologiczna zmusiła władze tego kraju do powzięcia kolejnych decyzji. Nie będą to zmiany, o jakich marzą wypoczywający nad malowniczym Adriatykiem urlopowicze. Ograniczony zostanie dostęp do lokalnych rozrywek - a to nie wszystko.


Według doniesień portalu webniusy.pl o nadchodzących, pilnych zmianach poinformowała Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Zagrzebiu. Opublikowany w mediach społecznościowych komunikat zawiera najnowsze dane dotyczące przyrostu zachorowań na COVID-19. Choć liczba 208 nowych, dziennych zakażeń odnotowanych w dniu 14 sierpnia w porównaniu do danych z innych państw może wydawać się stosunkowo niewielka, Ambasada RP rozwiewa wątpliwości.


- W odniesieniu proporcjonalnym do liczby mieszkańców dzisiejsza liczba zachorowań w Chorwacji byłaby równe ponad 2000 zarażeń w Polsce - podaje komunikat.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus w akademiku. Studenci mieli kontakt z setkami osób
2. Mieszkasz nawet na ostatnim piętrze bloku, a i tak będziesz płacił ubezpieczenie od powodzi. Absurdalny przepis straszy Polaków

Liczba nowych pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem zmusiła władze Chorwacji do wprowadzenia ograniczeń - lokale gastronomiczne i nocne kluby będą zamykane tuż po północy. Co więcej, jeżeli sytuacja epidemiologiczna w Chorwacji nie ulegnie poprawie, kraj może zostać wpisany do tak zwanego “czerwonego rejestru”, czyli państw z obowiązkiem przymusowej kwarantanny lub wykonania testu na obecność COVID-19. Właśnie z tego powodu podróżujący na Bałkany urlopowicze mogą spotkać się z wyjątkowo niemiłą niespodzianką.


Ambasada RP w Zagrzebiu apeluje do turystów o rozwagę. Zaleca rezygnację z przebywania w zatłoczonych miejscach publicznych takich jak plaże czy restauracje. Wszelkie objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem powinny zostać skonsultowane z lekarzem, a pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 - zgłoszony służbom sanitarnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w warszawskiej szkole. Zakażeni pracownicy placówki
  2. Wiemy ile wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Czy kwota jest wystarczająca dla pierwszej damy?
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Niektóre znamiona na skórze mogą przekształcić się w nowotwór. Jak je rozpoznać?
  5. Chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Włącz je do swojej diety
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł