koronawirus może zakażać mózg
unsplash.com/ Nathana Rebouças
Autor Klaudia Gaicka - 16 Września 2020

Koronawirus atakuje nie tylko płuca. Niepokojące wyniki badań

Koronawirus SARS-CoV-2 wciąż jest badany, nie znamy go nawet rok. Naukowcy z całego świata wciąż przeprowadzają eksperymenty dotyczące nowego patogenu. Ciągle wychodzą na jaw nowe fakty i jego niepokojące cechy. COVID-19 okazuje się mieć całkiem inny wpływ na ludzki organizm, niż powszechnie się uważało.

Koronawirus SARS-CoV-2 cały czas jest badany. Wirus z chińskiego Wuhan jest stosunkowo nowy, ponieważ po raz pierwszy zaatakował ludzki organizm raptem około roku temu. Naukowcy cały czas badają nowy, szkodliwy patogen. Ciągle wychodzą na jaw nowe fakty i jego niepokojące cechy. COVID-19 zmywa sen z powiek naukowcom ze wszystkich państw.

Tragedia na weselu. Nie żyje 5-latekTragedia na weselu. Nie żyje 5-latekCzytaj dalej

Koronawirus SARS-CoV-2 może w destrukcyjny sposób wpływać także na nasz mózg

Kolejne badania, które rzucają nowe światło na koronawirusa, pochodzą od kiko Iwasaki immunolożki z Uniwersytetu Yale. Jak podaje portal Onet.pl, nasza walka z nową chorobą i jej symptomami trwa ledwo pół roku. To naprawdę niewiele. Cały czas mamy wątpliwości co do tego, co tak naprawdę niesie za sobą szkodliwy patogen.

Nowe badania potwierdzają, że SARS-CoV-2 może w destrukcyjny sposób wpływać także na nasz mózg. Immunolożka z Uniwersytetu Yale opublikowała wyniki przełomowych badań. Doniesienia o tym, że COVID-19 może mieć fatalny wpływ nie tylko na płuca ofiar, lecz również na ich mózgi, wydawały nam się początkowo trochę nierealne. Niestety nowe badania potwierdziły tę tezę z początków pandemii.

Akiko Iwasaki wraz ze swoim zespołem twierdzi, że zakażenie mózgu może mieć tragiczne, a nawet śmiertelne konsekwencje. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, naukowcy potwierdzili istnienie możliwości zakażenia tkanki mózgowej. Udowodniono to trzema różnymi metodami: dokonując sekcji tkanki ofiary zmarłej z powodu zakażenia, w modelu mysim oraz w organoidach (niewielkich skupiskach ludzkich komórek nerwowych wyhodowanych w laboratorium, które są miniaturowym modelem mózgu).

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2. Dadzą nawet 20 tys. zł za 10-groszówkę z PRL. Nadal możesz je mieć na dnie szuflady

Eksperci twierdzą, że COVID-19 nie tyle, ile sama atakuje komórki mózgowe, jednak „żeruje na nich". W ten sposób zużywa tlen i doprowadza do martwicy organu. Zespół obawia się, że spektrum powikłań neurologicznych związanych z chorobą może się okazać znacznie szersze i poważniejsze, niż to na tę chwilę udowodniono.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na jaw wyszła dramatyczna prawda na temat Jarusia z „Chłopaków do wzięcia”. Mało kto wiedział, wstrząsające
  2. Potężny pożar w centrum Polski, dramatyczna akcja służb. Niestety, w pogorzelisku dokonano przerażającego odkrycia
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Nęka cię ból głowy? Połączenie 3 składników zdziała prawdziwe cuda, dolegliwość zniknie jak ręką odjął

Następny artykuł