koronawirus ciężki przebieg
unsplash National Cancer Institute
Autor Klaudia Gaicka - 16 Października 2020

Wykryli czynnik, który znacząco zwiększa szansę ciężkiego przebiegu COVID-19. Osoby, których dotyczy, powinny uważać szczególnie

Coraz szybciej rozprzestrzeniający się koronawirus SARS-CoV-2 każdego dnia atakuje najróżniejsze osoby. Okazuje się, że jedna, widoczna na pierwszy rzut oka cecha szczególnie przyczynia się do ciężkiego przebiegu choroby COVID-19.

Z każdym dniem coraz lepiej poznajemy szkodliwy patogen, którym jest koronawirus SARS-CoV-2. Okazuje się, że wiele naszych cech, widocznych na pierwszy rzut oka, może przeważyć szalę tego, jak poradzimy sobie z COVID-19.

Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyTysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyCzytaj dalej

Każdego dnia koronawirus SARS-CoV-2 atakuje różne osoby. Okazuje się, że jeden z czynników szczególnie im zagraża

Najnowsze badania, o których pisze portal Wprost.pl, mówią o tym, że ciężki przebieg choroby może się wykształcić u nas niezależnie od płci, wieku, pochodzenia etnicznego, czy chorób współistniejących, jeżeli dotyczy nas jeden ważny czynnik. Mowa o otyłości, która dotyczy ogromnej ilości osób na całym świecie.

- Kilka czynników przyczynia się do progresji krytycznej choroby w otyłym organizmie. Jednym z nich jest ograniczona zdolność do wytwarzania interferonów [klasy białek wydzielanych przez komórki obronne i niezbędnych do hamowania replikacji wirusa] i przeciwciał. Ponadto tkanka tłuszczowa działa jako rezerwuar dla wirusa, utrzymując go w organizmie przez dłuższy czas – wyjaśniła Silvia Sales-Peres, profesor z Uniwersytetu São Paulo (USP) w Bauru i główny badacz projektu.

Niestety, lecz wyższe miano wirusa nie jest jedyną kwestią, która może pogrążyć osoby z otyłością. Najnowsze badania wykazały, że także burza cytokin, która jest przyczyną śmierci stosunkowo dużej ilości młodych osób zakażonych SARS-CoV-2, także gorzej przebiega u pacjentów z otyłością.

- Otyli pacjenci zwykle zgłaszają się z upośledzoną funkcją oddechową, ponieważ tkanka tłuszczowa brzucha ściska przeponę i uniemożliwia jej normalne poruszanie się - dodała.

Zdaniem Ekspertki wiele współistniejących czynników wpływa na to, że chorzy z otyłością są bardziej predysponowani do uzależnienia od wentylacji mechanicznej i innych rodzajów intensywnej terapii. Analizowane dane świadczyły o śmierci 9,4% otyłych pacjentów leczonych na oddziałach intensywnej terapii.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.W Milionerach niewiarygodnie trudne pytanie. Widownia zamarła, mało kto zna odpowiedź
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Zmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyZmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyCzytaj dalej

- Wyższy stopień podatności na nowego koronawirusa, gdy dana osoba osiągnie określoną liczbę w skali BMI, nie jest przypadkiem. Upośledzona produkcja przeciwciał i przewlekły stan zapalny sprzyjają progresji COVID-19 u osób z nadwagą [...] Nasza analiza wykazała również, że ryzyko związane z otyłością jest jeszcze większe w przypadku palaczy lub osób ze współistniejącymi chorobami, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie i choroby płuc - wyjaśniła.

Chłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudChłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  2. A jednak, rząd w końcu dopiął swego. Nowy podatek coraz bliżej, Polacy mają się czego obawiać
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Jeden szczegół na banknocie 100 zł i możesz nieźle zarobić. Kolekcjonerzy od dawna na nie polują

Następny artykuł