koronawirus apel
fot. https://unsplash.com/ SJ Objio
Autor Natalia Niewczas - 16 Października 2020

Pilny apel od pacjenta chorego na COVID-19. Do tej pory sam bagatelizował epidemię

Od wielu miesięcy słowo “koronawirus” jest odmieniane w mediach przez wszystkie przypadki, temat epidemii wywołuje ogromne emocje. Ostatnio w sprawie zaistniałej sytuacji postanowił zabrać głos jeden z chorych na COVID-19 pacjentów. Mężczyzna zwrócił się do Polaków z gorącym, niezwykle ważnym apelem.

Wedle oficjalnych danych koronawirus dotarł do Polski w marcu 2020. Od tamtej pory kwestie związane z epidemią skutecznie dzielą obywateli: podczas gdy jedni bagatelizują zagrożenie, drudzy z zapałem przypominają o konieczności stosowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Jeszcze do niedawna reprezentantem pierwszej z grup był mężczyzna, który teraz sam apeluje do Polaków: “ludzie, otrząśnijcie się”.

Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyTysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyCzytaj dalej

Pacjent z COVID-19 przypomina o tym, że koronawirus to realne zagrożenie

W ostatnim czasie w Polsce obserwujemy wyraźny przyrost zakażeń koronawirusem. W czwartek 15 października padł nowy rekord, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wówczas ponad 8 tys. przypadków zachorowania na COVID-19. Dzień później przybyło niewiele mniej, resort poinformował o 7705 dodatnich wynikach testów laboratoryjnych. Tych, którzy nie wierzą w istnienie koronawirusa, jednak nie brakuje. Pacjent Szpitala Miejskiego w Elblągu postanowił przedstawić rodakom, z czym tak naprawdę mamy do czynienia.

- Przestańcie plotkować, nie opowiadajcie bzdur, nie wymyślajcie spisków, nędznych teorii. Moja choroba COVID mnie troszeczkę przejechała. Też się z tego śmiałem. Co to znaczy chorować bezobjawowo? No to mam teraz objawowo. Po prawie tygodniu udało mi się podnieść z łóżka. Ale to, co przeżyłem, jest moje i to, co tu widzę i co się dzieje za tymi drzwiami, to coś, czego nikomu nie życzę oglądać. Tu ludzie umierają. Tu walczą nie tylko o zdrowie, ale i życie - mówi mężczyzna.


Jak podaje portal popularne.pl, w swojej wypowiedzi mężczyzna nawiązał również do sytuacji przebywających na tym samym oddziale zakażonych koronawirusem pacjentów. Wspomina między innymi o 13-letniej dziewczynce i człowieku, który zmarł parę dwa dni temu.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Zmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyZmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyCzytaj dalej

Nagranie pacjenta z apelem trafiło do sieci. Uwadze internautów nie umknęło to, iż zakażony koronawirusem mężczyzna to Andrzej Wejngold - aktor występował między innymi w filmie pt. “Polityka”. Natychmiast pojawiły się liczne wątpliwości, niektóre komentarze sugerowały, że nagranie to tak naprawdę "ustawka". Głos w tej sprawie zabrała rzeczniczka szpitala.

- Nie zatrudniliśmy żadnego aktora. Pacjent nagrał filmik z własnej woli. Pacjent podał na filmiku swoje imię i nazwisko i potwierdzam, że pod takim imieniem i nazwiskiem leży w naszym szpitalu. Leży na oddziale chorób płuc, bo ten oddział jest zaadaptowany do leczenia pacjentów z koronawirusem - wyjaśnia Małgorzata Adamowicz.

Chłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudChłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostało już tylko kilkanaście godzin. Połowa Polski musi się przygotować. Wszystko się zmieni. Polaków i turystów z zagranicy czekają utrudnienia
  2. Poważne zmiany w zwolnieniach lekarskich. L4 z nowymi standardami może sporo namieszać, jest ogromny haczyk
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją

Następny artykuł