Koronawirus: fałszywa metoda wykrywania
fot. pixabay.com
Autor Damian Witoń - 17 Marca 2020

W internecie krąży fałszywa metoda wykrywania koronawirusa. Nie daj się oszukać

Koronawirus dotarł już niemal do każdego zakątka na naszej planecie. Oficjalnie mówi się, że zmagamy się już z pandemią. Na temat patogenu krąży w internecie wiele informacji. Niestety niektóre z nich są fałszywe.

Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie w niepokojącym tempie. Cały czas docierają do nas nowe informacje na temat kolejnych zachorowań oraz śmierci, które wywołuje. Nic więc dziwnego, że ludzie szukają w sieci skutecznych sposobów na wykrywanie, zapobieganie oraz leczenie infekcji SARS-COV-2. Niestety często trafiają na fałszywe informacje.

Kilka dni po porodzie okazało się, że ma raka. Choroba dała już przerzutyKilka dni po porodzie okazało się, że ma raka. Choroba dała już przerzutyCzytaj dalej

Koronawirus generuje wiele informacji trafiających do sieci. Niestety niektóre mijają się z prawdą

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, w internecie krąży fałszywa informacja o tym, jak sprawdzić, czy cierpimy na COVID-19, czyli chorobę wywoływaną przez wirus SARS-COV-2. Wątpliwej skuteczności metoda polega na zaczerpnięciu głębokiego wdechu i utrzymaniu powietrza w płucach przez 10 sekund. W jej myśl, jeżeli nam się to uda, oznaczać to będzie, że nasz organ nie został dotknięty zwłóknieniem, co wskazuje na brak infekcji. Jeżeli natomiast jesteśmy chorzy, to rzekomo podczas próby wystąpi u nas duszność, kaszel, dyskomfort i uczucie ucisku.

Metoda często przekazywana jest wśród ludzi za pomocą mediów społecznościowych. Dodatkowo niektórzy zamieszczają przy niej informacje, jakoby została wynaleziona przez naukowców pochodzących z Singapuru lub Tajwanu. Oczywiście nie jest to prawdą. Nie ma żadnych dowodów, które potwierdzałyby jej skuteczność. W poszukiwaniu informacji na temat koronawirusa zdecydowanie lepiej korzystać z oficjalnych źródeł, czyli na przykład stron rządowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka dni po porodzie okazało się, że ma raka. Choroba dała już przerzuty

2. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków

Na portalach korzystających z potwierdzonych danych z pewnością nie znajdziemy metody opierającej się na wstrzymaniu oddechu na 10 sekund. Możemy jednak przeczytać tam, jakie są realne objawy choroby wywoływanej przez SARS-COV-2. W pierwszej kolejności pojawia się zazwyczaj kaszel i wysoka gorączka. Oprócz tego mogą wystąpić również katar, ogólne osłabienie i problemy trawienne. Zdarza się również i tak, że infekcja przebiega całkowicie bezobjawowo. Jednakże w takim przypadku osoba zarażona nadal może roznosić wirusa. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo. Eksperci radzą, aby w czasie epidemii wyjątkowo skrupulatnie dbać o swoją higienę, zwłaszcza regularne i dokładne mycie rąk. Uważają również, że powinniśmy unikać zatłoczonych miejsc oraz w miarę możliwości pozostać w mieszkaniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  2. Jeden popularny lek przeciwbólowy pogarsza przebieg koronawirusa. Natychmiast przestań go brać
  3. Na wizji Owsiak nagle dostał SMS-a od ministra zdrowia. Nie czekał ani sekundy
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich

Następny artykuł