Koronawirus u proboszcza
.
Autor Karol Zaborowski - 17 Sierpnia 2020

Sanepid pilnie poszukuje wiernych. Koronawirus w jednym z najsłynniejszych kościołów w Polsce

Koronawirus ani na trochę nie zwalnia. Każdego dnia pojawiają się doniesienia o kolejnych zarażonych. Tym razem sanepid przekazał wieść o przypadkach choroby w jednym z najbardziej znanych kościołów w Polsce. Trwają poszukiwania wiernych.

Koronawirus każdego dnia zakaża kilkaset nowych osób. Resort zdrowia informuje, że obecnie jednym z największych ognisk choroby są wesela, jednak sanepid co kilka dni informuje Polaków o kolejnych miejscach, gdzie wystąpił wirus. Teraz w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że koronawirus pojawił się w jednym z najsłynniejszych kościołów w całej Polsce.

Cały szpital zamknięty. Zakażenie wśród personeluCały szpital zamknięty. Zakażenie wśród personeluCzytaj dalej

Koronawirus w kościele

Według najnowszych doniesień sanepidu w jednej z warszawskich świątyń pojawił się koronawirus. Chodzi dokładniej o Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie. Proboszcz tej parafii obecnie znajduje się w szpitalu. Testy wykazały, że został on zarażony COVID-19.

Wszystkie osoby, z którymi miał kontakt od 9 sierpnia, powinny przejść obowiązkową kwarantannę. Wśród osób objętych kwarantanną znajduje się wikariusz, kleryk, a także trzy siostry zakonne.

- Informujemy, że u naszego księdza proboszcza, Marka Szymuli, w ubiegłym tygodniu wykryto zakażenie koronawirusem. Ksiądz proboszcz jest obecnie hospitalizowany, ale czuje się dobrze. Księża oraz siostry zakonne, którzy mieli bezpośredni kontakt z proboszczem (...) przebywają obecnie na kwarantannie - napisano na stronie internetowej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe rozporządzenia dla wiernych. Obostrzenia dotknęły też księży
2. Jest jasna zapowiedź rządu. Tysiące Polaków może spodziewać się utraty pracy

Co więcej, jak podaje Polsat News, wierni, którzy 9 sierpnia spowiadali się u proboszcza, przyjmowali od niego komunę lub załatwiali jakiekolwiek sprawy w kancelarii parafialnej, powinny zgłosić się do Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Lipsku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarny wypadek na Mazowszu. Są ofiary śmiertelne. Tragedia
  2. Znajdź dziecko na zdjęciu. Test, który powali wszystkich na kolana
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. Nagłe zachcianki na 4 produkty są ostrzeżeniem wysyłanym przez organizm. Co mówi nasze ciało?
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. Najlepsza w sezonie grzybowym borowikowa z 1 niezastąpionym dodatkiem. Aromatyczna zupa nie ma porównania z innymi

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł