koronawirus największe ryzyko zakażenia
fot. https://unsplash.com/ Manuel
Autor Natalia Niewczas - 17 Września 2020

Gdzie dochodzi do największej liczby zakażeń koronawirusem? Eksperci podali odpowiedź

Koronawirus to poważne, globalne zagrożenie. Ponieważ końca pandemii nie widać, do uniknięcia zarażenia wciąż niezbędne jest stosowanie rozmaitych środków bezpieczeństwa, między innymi maseczek czy utrzymywania społecznego dystansu. Najnowsze ustalenia uczonych mogą stanowić dodatkową, cenną wskazówkę dla tych, którzy pragną uniknąć zakażenia COVID-19. Eksperci już wiedzą, gdzie ryzyko jest największe.

Koronawirus zaprzągł do pracy naukowe umysły z całego świata - jednym z efektów ich wspólnych wysiłków są wyniki najnowszych analiz. Amerykańska Agencja Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ujawnia, w których miejscach publicznych szanse na zarażenie koronawirusem są statystycznie największe. Aby to ustalić, specjaliści przeanalizowali codzienną aktywność 300 pacjentów.

GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Groźna bakteria wykryta w jedzeniu, absolutnie go nie spożywajcieGIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Groźna bakteria wykryta w jedzeniu, absolutnie go nie spożywajcieCzytaj dalej

Koronawirus w przestrzeni publicznej

W ustaleniu potencjalnie najbardziej ryzykownych pod kątem zakażenia koronawirusem miejsc eksperci skorzystali z pomocy 300 dorosłych ochotników. Choć każdy z nich doświadczał mogących świadczyć o chorobie COVID-19 objawów, testy laboratoryjne potwierdziły jej obecność w połowie przypadków. Naukowców w szczególny sposób interesowało jednak to, jakie miejsca odwiedzali pacjenci w ciągu dwóch tygodni przed wystąpieniem symptomów. Uczestnicy badania najczęściej wskazywali na publiczne pływalnie, biura, lokale gastronomiczne czy siłownie. Wyniki analiz są zaskakujące.

Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, eksperci powiązali tylko jedną, uwzględnioną w ankiecie społeczną aktywność ze zwiększonym ryzykiem zarażenia koronawirusem. Newralgiczne są ich zdaniem restauracje.

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.Możesz popracować chociaż rok więcej. Twoja emerytura wzrośnie, podajemy konkretnie o ile
3. Porażająca wiadomość obiegła media. Nie żyje Bill Gates Senior

Eksperci z CDC zauważyli, że pacjenci z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa dwukrotnie częściej potwierdzali wizytę w lokalach gastronomicznych w ciągu dwóch tygodni od wystąpienia objawów niż pacjenci, którzy otrzymali wynik negatywny. Okazuje się, że na zachorowanie na COVID-19 najbardziej narażeni są także klienci barów, kawiarni i sklepów.

- Czynności, w których stosowanie masek i zachowanie dystansu społecznego są trudne do utrzymania, w tym udawanie się do miejsc oferujących jedzenie i picie na miejscu, mogą być ważnymi czynnikami ryzyka zakażenia SARS-CoV-2 - informują autorzy badania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy emryturę Jolanty Kwaśniewskiej. Kwota jest zatrważająca, Polacy przecierają oczy ze zdumienia
  2. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Justyna Żyła wystąpiła w wielkim hicie TVN-u. Wcześniej, okrzyknięto ją następczynią słynnej gwiazdy

Następny artykuł