koronawirus wykryty u fryzjera
Fot. pixabay.com/ jackmac34
Autor Klaudia Gaicka - 18 Maja 2020

Fryzjer z koronawirusem strzygł klientów mimo zakazu. Dziesiątki osób poddano kwarantannie

Koronawirus SARS-CoV-2 wykryty u mężczyzny, który pracował strzygąc i farbując włosy mieszkańców włoskiej miejscowości Campofranco. Burmistrz zaapelował do jego klientów. Fryzjer w ten sposób mógł zarazić dziesiątki osób.

Koronawirus SARS-CoV-2 nie okazał się przeszkodą w życiu zawodowym niektórych narażonych, jak pokazał czas, niesłusznie. Bynajmniej nie mamy tu na myśli milionów obywateli świata pracujących zdalnie, a osobę, która mimo zakazu postanowiła szerzyć swoje usługi.

Na toczeń może zachorować każdy z nas. Dobrze jest znać jego objawyNa toczeń może zachorować każdy z nas. Dobrze jest znać jego objawyCzytaj dalej

Koronawirus wykryty u fryzjera z Sycylii, mężczyzna cały czas praktykował w zawodzie, mimo epidemii

Mowa o fryzjerze z włoskiej miejscowości Campofranco (niedaleko Caltaniessetta). Mężczyzna chodził od domu do domu i nielegalnie obsługiwał klientów. W jego usługach nie było jedynie podstawowego strzyżenia, a również nakładanie farby na włosy.

Jak informuje portal Interia.pl, tego typu przedsięwzięcia są bardzo częste we włoskich miejscowościach i miastach. O wyczynach sycylijskiego fryzjera pewnie dalej nikt by nic nie wiedział, gdyby nie głośny wynik testu na obecność koronawirusa. Jak się okazało w ostatnich dniach, mężczyzna był zarażony szkodliwym patogenem. Tę informację potwierdził burmistrz miejscowości, z której pochodził fryzjer, Rosario Pitanza. Ogłosił w mediach społecznościowych, że wszyscy klienci nieszczęsnego fryzjera mają się poddać kwarantannie oraz testom na obecność wirusa.

- Wzywam moich współobywateli, by zachowali spokój i nie ulegali panice i by zawsze stosowali zalecone środki ostrożności – zaapelował Rosario Pitanza.

W naszym kraju już niedługo będziemy mogli legalnie korzystać z usług salonów fryzjerskich. Większość z nich zostanie na nowo otwarta już dziś (18 maja). Warto jednak mimo to pamiętać o zbiorowej odpowiedzialności. O tym, aby w przypadku jakichkolwiek niepokojących sygnałów od naszego organizmu, zostać w domu. A jeżeli te niepokojące objawy są jednymi z typowych dla koronawirusa SARS-CoV-2 to skontaktować się z odpowiednimi służbami.

Dzisiaj grzeje: 1. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa

2. Minister Emilewicz wygadała się. Powiedziała, co może stać się w Polsce po 15 czerwca

Wciąż również nie należy zapominać o obowiązku noszenia maseczek. Zarówno w sklepie, jak i w salonie fryzjerskim. Jest to szczególnie ważne z uwagi na to, że liczba chorych wciąż wzrasta. Mimo luzowania obostrzeń i tak nie powinniśmy zbytnie sobie odpuszczać, ponieważ wirusa jest bardzo nieprzewidywalny i jeszcze nie do końca zbadany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Woda po ogórkach kiszonych jest cenna. Ale wszyscy zapomnieli o mocy wody po ogórkach konserwowych
  2. Kim jest żona Łukasz Szumowskiego? Fakt ujawnia, że ma udziały warte miliony złotych
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Do fryzjera weź lepiej więcej pieniędzy niż zwykle. Za nawet najprostsze strzyżenie dodatkowo zapłacisz

Następny artykuł