koronawirus: nowy sposób
unsplash.com/ Julian Wan
Autor Klaudia Gaicka - 18 Września 2020

Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Pewien sposób może zmniejszyć ryzyko zakażenia nawet pięciokrotnie

Koronawirus SARS-CoV-2 znany jest nam stosunkowo krótko. W tym czasie zdążył już narobić mnóstwo szkód i diametralnie wpłynąć na nasze życie. Badania dotyczą nie tylko leków i szczepionki, ale również sposobów zabezpieczenia się przed ewentualnym zarażeniem. Naukowcy doszli do być może przełomowych wniosków.

Koronawirus coraz szybciej szerzy się po całym globie. Niestety już żadne państwo nie może czuć się w pełni bezpiecznie. Cały czas trwają najróżniejsze badania, nie tylko nad lekiem i szczepionką, ale również nad sposobami zabezpieczenia się przed ewentualnym zarażeniem.

Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiadaKiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiadaCzytaj dalej

Koronawirus SARS-CoV-2 jest bardzo zaraźliwy. Istnieje jednak sposób na ograniczenie ryzyka

Jak podaje portal Radiozet.pl, wiele badań wykazało, że COVID-19 możemy zarazić się przez oczy. Inne z kolei mówi o tym, że osoby noszące okulary pięć razy rzadziej diagnozuje się jako zakażone.

Te wyniki sugerują, że noszenie okularów może częściowo zapobiec zakażeniu. To świetna wiadomość dla osób, które z powodu gorszego wzroku lub nadwrażliwości na światło słoneczne, muszą na co dzień nosić okulary.

Badanie opublikowane w ''JAMA Ophthalmology'' ostatecznie rozwiało wątpliwości co do słuszności tego, aby pracownicy służby zdrowia nosili okulary ochronne, unikali dotykania twarzy oraz często myli ręce.

Naukowcy wzięli pod uwagę wszystkich hospitalizowanych chorych w Suizhou Zengdu Hospital w Suizhou w Chinach, specjalnym szpitalu przeznaczonym do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

- Spośród 276 pacjentów z COVID-19, 30 pacjentów z COVID-19 nosiło okulary (10,9%), w tym 16 osób miało krótkowzroczność, a 14 starczowzroczność. Żaden z pacjentów w tym badaniu nie nosił soczewek kontaktowych ani nie przeszedł operacji poprawiającej wzrok. 16 pacjentów z COVID-19 i krótkowzrocznością, którzy nosili okulary przez ponad 8 godzin dziennie, stanowiło zaledwie 5,8% wszystkich badanych. Wskaźnik ten porównano ze wskaźnikiem krótkowzroczności w całej prowincji, w której przeprowadzono badanie. - poinformował portal.

Dzisiaj grzeje: 1. "Pasażer autobusu nie miał maseczki. Zasłonił usta czymś, co sprawiło, że jest o nim głośno na całym świecie [FOTO]
2.Raczej nie ma po co podchodzić do bankomatów. Kilka największych banków w weekend odetnie klientów
3. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy przebadali miliony próbek

Procent ludzi zakażonych, którzy nosili okulary, był mniejszy niż w ogólnej populacji. Osoby noszące okulary przynajmniej 8 godzin dziennie (takie były brane pod uwagę w statystykach) to 31,5 proc. wśród ludności.

Eksperci zalecają, aby unikać dotykania oczu, ust i nowa. Pomimo tego, że wydaje się to trudne, można nad tym zapanować. Dodatkowo zabezpieczy nas częste mycie rąk oraz dezynfekcja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal, Magda Gessler przesadziła. Biedna kelnerka zalała się łzami, właściciel restauracji palił się ze wstydu
  2. Weszli do opuszczonego domu w środku lasu. Wewnątrz znaleźli rzeczy, o których nawet im się nie śniło
  3. Pasażer autobusu nie miał maseczki. Zasłonił usta czymś, co sprawiło, że jest o nim głośno na całym świecie [FOTO]
  4. GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Groźna bakteria wykryta w jedzeniu, absolutnie go nie spożywajcie
  5. Często boli cię lewa ręka? Uważaj, może być to objaw groźnej choroby
  6. Zmiksuj banany ze słodkim dodatkiem. Zyskasz domowe lekarstwo na chore gardło

Następny artykuł