Koronawirus nowe zasady walki
unsplash.com Georg Arthur Pflueger
Autor Klaudia Bochenek - 19 Sierpnia 2020

Polska wprowadza nowe zasady walki z koronawirusem. Wchodzą w życie już od września

Koronawirus w Polsce rośnie przez liczne ogniska - domy pomocy społecznej, ośrodki wypoczynkowe, sanatoria, przedszkola i przede wszystkim wesela: to okazja do bliskich spotkań, dlatego COVID-19 rozprzestrzenia się w mgnieniu oka. Wiele osób obawia się drugiej fali zachorowań, zaplanowano więc specjalne działania.

Koronawirus nie poddaje się, wręcz przeciwnie. Rząd obawia się drugiej fali zachorowań, dlatego zapadła decyzja o wprowadzeniu nowych zasad walki z COVID-19. Zasady wchodzą w życie już od września, duże zmiany m.in. w przypadku wizyty u lekarza.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed dzisiejszym wieczorem. Ogromne niebezpieczeństwo dla tysięcy PolakówRządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed dzisiejszym wieczorem. Ogromne niebezpieczeństwo dla tysięcy PolakówCzytaj dalej

Koronawirus wymaga specjalnych działań

Jak podaje portal "Warszawa w pigułce" powołując się na doniesienia RMF FM, Ministerstwo Zdrowia już planuje szereg rozwiązań w razie, gdyby jesienią sytuacja epidemiologiczna nagle się pogorszyła. Nowa strategia bezpieczeństwa ma wejść w życie już we wrześniu, to spora zmiana dla milionów Polaków. Przede wszystkim każdy musi znać zasady przyjęć u lekarzy.

Zmiany zakładają, że lekarz pierwszego kontaktu będzie mógł wypisać bezpośrednie skierowanie na test na koronawirusa. Co więcej, nie trzeba będzie fatygować się osobiście. Wystarczy tylko zadzwonić do przychodni, uzgodnić termin teleporady z dyżurującym lekarzem i poczekać na decyzję. Jeśli lekarz stwierdzi, że są podstawy co do wykonania testu, otrzymamy dalsze instrukcje w celu pobrania wymazów do badań.

Dzisiaj grzeje: 1. Fakt ujawnił kulisy odejścia Szumowskiego. Dlaczego były Minister Zdrowia zrezygnował ze stanowiska?
2. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

Przypomnijmy, że koronawirus objawia się przede wszystkim gorączką, dusznościami, suchym kaszlem i ogólnym zmęczeniem. Jeśli zaobserwujemy te objawy u siebie, lekarz ma podstawy do skierowania nas na testy. Oprócz tego przychodnie będą namawiać pacjentów, aby chętniej korzystali z teleporad. Pojawiły się także informacje, że od września w każdym szpitalu powiatowym powinien znaleźć się oddział zakaźny.

To nie jedyne zmiany, które czekają nas za około dwa tygodnie. Te będą obowiązywać także w kwestii noszenia maseczek - osoby, które nie noszą maseczek będą mogły zostać ukarane mandatem chyba, że mają przy sobie odpowiednie zaświadczenie. Jak podał wcześniej były już wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, eksperci nie widzą żadnych zdrowotnych przeciwskazań, aby w ten sposób zasłaniać nos i usta. Wiele osób zaczyna bagatelizować przepisy, dlatego aby uniknąć kolejnych masowych zarażeń, resort zdecydował się na takie rozwiązanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje "Grażka"
  2. Jacek Kurski podczas wywiadu został niespodziewanie zapytany o odejście kultowego dziennikarza z TVP. "Ostatnio do niego dzwoniłem"
  3. Objawy niewydolności serca. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Wczesne objawy miażdżycy. Wielu chorych je bagatelizuje
  5. Choroba Pawła Królikowskiego zaczęła się od pozornie niewinnego objawu. Aktor zwlekał z wizytą u lekarza, niestety finał był tragiczny
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł