koronawirus rekord
fot. https://pixabay.com/ tmblog_ro
Autor Natalia Niewczas - 19 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało fatalne wieści. Mamy nowy rekord zakażeń w Polsce, szef GIS komentuje

Koronawirus to zagrożenie na skalę globalną - kryzys epidemiologiczny nie ominął także Polski. Według oficjalnych danych, groźny patogen dotarł do naszego kraju w marcu 2020. Właśnie wtedy potwierdzono pierwszy udokumentowany przypadek zakażenia COVID-19. Od tamtej pory zakażeń wciąż przybywa. Wedle najnowszych informacji sierpniowy rekord dobowej liczby potwierdzonych przypadków został pobity.

Koronawirus nie pozwala o sobie zapomnieć. Po krótkotrwałym spadku zachorowań, słupki obrazujące przyrost nowych zakażeń znów wędrują w górę. Rekordowym dniem był dotychczas 21 sierpnia - Ministerstwo Zdrowia poinformowało wówczas o 903 potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach. Najnowsza statystyka to już czterocyfrowa liczba.

Epidemiolodzy twierdzą, że to już pewne. Kiedy nadejdzie druga fala epidemii koronawirusa?Epidemiolodzy twierdzą, że to już pewne. Kiedy nadejdzie druga fala epidemii koronawirusa?Czytaj dalej

Koronawirus w nowej, rekordowej odsłonie

W sobotę 19 września Ministerstwo Zdrowia za pomocą mediów społecznościowych powiadomiło o 1002 kolejnych przypadkach zachorowania na koronawirusa. Najwięcej pacjentów pochodzi z województwa małopolskiego (149 potwierdzonych zakażeń), lubelskiego (122) oraz pomorskiego (96).

Jak podaje portal onet.pl, tego samego dnia resort poinformował o śmierci kolejnych 12 pacjentów, w tym 8 mężczyzn i 4 kobiet. Wedle informacji opublikowanych przez resort na Twitterze większość zmarłych osób cierpiała z powodu chorób współistniejących.

Na temat zaistniałej sytuacji postanowił wypowiedzieć się szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jego zdaniem przyrost zachorowań nie jest niczym zaskakującym. Przyczyny wzrostu zakażeń dopatruje się między innymi w powrocie do nauczania stacjonarnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Masowe groby odnalezione w Warszawie. Az 12 pochowanych osób, do kogo należą szczątki?
2.Od razu po pracy jedź prosto do Lidla. Dziś zaczyna się festiwal promocji

3.Pamiętacie Marusię z serialu "Czterej pancerni i pies"? Co dziś dzieje się z legendarną Polą Raksą?

- Spodziewaliśmy się tego. To dla nas nic nowego. Prawdopodobnie przez jakiś czas będziemy mieli jeszcze zwiększoną liczbę zachorowań. Jest to związane m.in. z tym że dzieci wróciły do szkół. Do tego w rachubę wchodzą osiemnastki, bo młodzież jest głodna spotkań. Do tego dochodzą wesela - informuje Jarosław Pinkas.

Łącznie od marca 2020 w Polsce potwierdzono ponad 78 tysięcy przypadków zachorowania na COVID-19. Od początku pandemii wirus przyczynił się do śmierci ponad 2 tysięcy polskich pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon
  2. Tajemnica Całunu Turyńskiego odkryta? Lekarz uważa, że Jezus zmartwychwstał
  3. Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiada
  4. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  5. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
  6. Miny Lecha Wałęsy mówią wszystko. Pokazał co dają mu do jedzenia, współczujecie?

Następny artykuł