Koronawirus pokonał koleją osobę. Jest nią 27-letnia Polka
unsplash_Jonathan Borba
Autor Aneta Młodawska - 20 Marca 2020

Koronawirus zaraża kolejne osoby. Nie żyje 27-letnia pacjentka

Koronawirus z chińskiego Wuhanu ogarnął już 179 państw. W Polsce pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono 4 marca. Choć wciąż rośnie liczba osób, które wracają do zdrowia, przybywa też ofiar śmiertelnych. Niestety do tej pory w Polsce choroba COVID-19 pokonała już 6 osób. Najmłodszą ofiarą jest 27-letnia kobieta z województwa lubelskiego.

Koronawirus, który prowadzi do choroby COVID-19 wciąż się rozprzestrzenia, a liczba jego ofiar przekroczyła już 10 tys. Najwięcej zachorowań odnotowano w państwach takich jak Chiny, Włochy, Iran, Korea Południowa i Hiszpania. Niestety chorych przybywa także w Polsce. W ostatnim czasie liczba osób zakażonych patogenem wzrosła w kraju do 378.

Epidemia koronawirusa zaczęła się prawdopodobnie pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan. Śmiertelna choroba pojawiła się na ulicznym bazarze, gdzie sprzedawano mięso zwierząt. Do pierwszych objawów COVID-19 należą gorączka i suchy kaszel. Następnie pojawiają się zaburzenia układu oddechowego i często zapalenie płuc.

Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawyNiebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawyCzytaj dalej

Koronawirus pokonał koleją osobę. Jest nią 27-letnia Polka

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. Chodzi o 27-latkę, która już od jakiegoś czasu była w stanie ciężkim. Kobieta przebywała w szpitalu w Łańcucie.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. - czytamy na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w mediach, kobieta pojawiła się w szpitalu, by urodzić dziecko. 27-latka przebywała w placówce w Nisku na oddziale położniczym, jednak gdy lekarze wykryli u niej koronawirusa, pacjentka została natychmiast przewieziona do szpitala w Łańcucie. Możliwe, że kobieta zaraziła się od matki, która obecnie leży w szpitalu w Lublinie. Warto dodać, że brat zmarłej pacjentki, który obecnie nie choruje, jest kierowcą, który kursuje między Polską a Włochami. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami 27-latka osierociła dwoje dzieci.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa rząd wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego i zamknął granice dla cudzoziemców. Ponadto odwołał loty międzynarodowe i ograniczył zgromadzenia do 50 osób, w tym w kościołach. Odwołane zostały także imprezy masowe, zawieszono zajęcia na uczelniach, w przedszkolach i szkołach. Nieczynne są muzea, kina, restauracje i bary. Niemniej jednak sklepy, banki i punkty usługowe wciąż pozostają otwarte.

Dzisiaj grzeje: 1. Polka pracuje nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Jest nadzieja

2. Ogromny wzrost zarażeń. Zakaz wychodzenia z domu bez zakrytych ust i nosa u sąsiada Polski

Lekarze badający zakażonych od początku epidemii ostrzegali, że nowy rodzaj wirusa jest najgroźniejszy dla osób, które mają problemy z układem oddechowym. Z uwagi na sposób, w jaki koronawirus niszczy pęcherzyki płucne, porównywali go do wirusa SARS, który inaczej nazywany jest ciężkim ostrym zespołem oddechowym. Przypomnijmy, że wirus ten w latach 2002-2003 doprowadził do 812 zgonów na całym świecie.

Do objawów choroby wywoływanej przez koronawirusa należą gorączka, kaszel, ból mięśni i osłabienie. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Z kolei u dzieci zakażenie wirusem ma bardzo łagodny przebieg.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany
  2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Grupa krwi a SARS-CoV-2. Co trzeci Polak może być w grupie największego ryzyka

Następny artykuł