Koronawirus w akademiku. Studenci mieli kontakt z setkami osób
pixabay.com KoalaParkLaundromat
Autor Klaudia Bochenek - 20 Sierpnia 2020

Koronawirus w akademiku. Studenci mieli kontakt z setkami osób

Koronawirus został wykryty w dużym polskim akademiku. Na kwarantannie przebywają setki osób, a sanepid oraz uczelnia zapewniają, że wszystko jest pod kontrolą. Wprowadzono już odpowiednie procedury.

Koronawirus w akademiku - co szokujące, nie jest to pierwszy taki przypadek w tej samej lokacji. Na kwarantannę wysłano aż 120 osób, o szczegółach opowiedziała rzecznika prasowa uczelni. Potencjalnie zarażeni mogli mieć kontakt z kolejnymi setkami osób.

Znamy nazwisko nowego ministra zdrowia. Mateusz Morawiecki podjął decyzjęZnamy nazwisko nowego ministra zdrowia. Mateusz Morawiecki podjął decyzjęCzytaj dalej

Koronawirus w akademiku Wojskiej Akademii Technicznej

Jak podaje "Wprost", w akademiku Wojskowej Akademii Technicznej wykryto koronawirusa u jednego z podchorążych. W budynku przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 11A w Warszawie wydano polecenie, aby jeden żołnierz i 119 podchorążych trafili na kwarantannę. Rzeczniczka prasowa uczelni Ewa Jankiewicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedziała, że potencjalnie chorzy przebywają w Akademiku Wojskowym nr 5 już od wczoraj, 19 sierpnia. Decyzję wydał komendant Wojskowego Oddziału Medycyny Prewencyjnej w Modlinie. Z kolei zarażony podchorąży przebywa w swoim miejscu zamieszkania.

- Ściśle przestrzegane są wszystkie wymagane środki ostrożności i bezpieczeństwa. Posiłki dostarczane są zgodnie z obowiązującymi procedurami - poinformoała Ewa Jankiewicz. Co ciekawe, to nie pierwszy przypadek masowej kwarantanny w akademiku WAT.

Dzisiaj grzeje: 1. Jesteś osobą, która budzi się bardzo wcześnie rano? Naukowcy mają dla Ciebie bardzo ważną wiadomość
2. Zakleiłeś kamerę w swoim laptopie? Eksperci z Apple: zrobiłeś bardzo poważny błąd, konsekwencje mogą być tragiczne

Pod koniec marca wykryto koronawirusa również u jednego z podchorążych. Wtedy na kwarantannę trafiły aż 362 osoby: 358 podchorążych i czterech żołnierzy zawodowych. Zostali z niej zwolnieni dopiero w połowie kwietnia, kiedy wszystkie testy na koronawirusa zakończyły się wynikiem negatywnym.

Co więcej, podchorążowe z akademika WAT aktywnie działają w walce z koronawirusem. Ci, którzy pokonali COVID-19, zdecydowali się oddać swoje osocze na rzecz chorych, podarowali też szpitalom przyłbice. Zespół inżynierski prowadzi z kolei prace nad specjalnym hełmem, który ma ułatwiać chorym oddychanie, a programiści zostali nagrodzeni za stworzenie aplikacji, która ma wykrywać kolejne ogniska koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odszedł wybitny Polak. Media przekazały smutną informację
  2. W jednym z polskich miast kobieta urodziła dziecko w aucie. Samochód był eskortowany przez funkcjonariuszy policji
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wszyscy sądzili, że 3-latka ukąsiła osa. Kilka godzin później o mało nie umarł, prawda okazała się przerażająca
  5. Lekarze wyznali druzgocącą prawdę na temat teleporad. Jak wyglądają w rzeczywistości?
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł