Koronawirus: ogólnopolska zbiórka pieniędzy
pixabay_Tumisu
Autor Damian Witoń - 21 Marca 2020

Trwa ogólnopolska zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem. Ty też możesz pomóc

Koronawirus rozprzestrzenia się w niepokojącym tempie na terenie całej Polski. Walka z epidemią jest ogromnym wyzwaniem dla naszej służby zdrowia, której powoli zaczyna brakować środków. W związku z tym ruszyła ogólnopolska zbiórka pieniędzy.

Koronawirus rozprzestrzeniający się po terenie całej Polski stanowi ogromne wyzwanie dla naszej służby zdrowia. Personel medyczny każdego dnia dzielnie walczy z epidemią. Powoli zaczyna brakować jednak środków do dalszego toczenia tego nierównego boju. W związku z tym fundacja Siepomaga zorganizowała zbiórkę internetową na rzecz walki z wirusem z Wuhan. Każdy może dorzucić coś od siebie na ten szczytny cel.

Najnowsze trendy na rynku kosmetycznym. Czy są bezpieczne dla zdrowia?Najnowsze trendy na rynku kosmetycznym. Czy są bezpieczne dla zdrowia?Czytaj dalej

Koronawirus staje się coraz poważniejszym problemem w naszym kraju. Zbiórka pieniędzy ma pomóc w walce z epidemią

Każdego dnia dochodzą do nas informacje o nowych osobach zarażonych wirusem SARS-CoV-2 na terenie Polski. Według oficjalnych danych jest ich już ponad 430. W rzeczywistości liczba ta może być jednak znacznie większa. W związku z tym w naszym kraju podejmowane są środki, które mają na celu przeciwstawienie się epidemii. Co jakiś czas otwierane są nowe oddziały zakaźne, obywatele proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności, część szkół prowadzi nauczanie zdalne, aby nie narażać dzieci. Walka z wirusem wymaga nakładu dużych środków finansowych, których zaczyna już brakować. W związku z tym fundacja SiePomaga wystartowała ze zbiórką pieniędzy.

Głównym celem akcji fundacji jest zakupienie, niezbędnego do walki z koronawirusem sprzętu medycznego. Zbiórka pieniędzy cieszy się ogromną popularnością. Bardzo dużo ludzi zdecydowało się ją wesprzeć. Na chwilę obecną fundusze na szczytny cel przekazało już ponad 188 tysięcy osób. Dzięki temu udało się zebrać 13 milionów złotych. Kwota rośnie jednak z upływem każdej, kolejnej minuty. Niestety wzrasta również zapotrzebowanie na pomoc.

Na głównej stronie zbiórki organizatorzy poinformowali, że każdy szpital, który potrzebuje wsparcia, może się do nich zgłaszać. Przekazują również dużo motywujących do walki i jednoczenia się słów. Według nich tylko wspólnie możemy pokonać ogromne niebezpieczeństwo, jakie nam grozi.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe objawy koronawirusa. Niepokojące doniesienia naukowców

2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa

Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi. Razem wielką mamy MOC! - piszą organizatorzy zbiórki. Akcję można wesprzeć na stronie, którą znajdziemy TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  2. Wprowadzono stan epidemii. Jakie sklepy będą otwarte? Od dziś tylko niektóre mogą funkcjonować
  3. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  4. Czy aktywność na zewnątrz może być wskazana w czasach epidemii? Tak, ale tylko jeśli będziemy trzymać się pewnych zasad
  5. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  6. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Następny artykuł