Koronawirus nie pokonał ponad 100-letniej Polki
fot. pixabayu.com/congerdesign
Autor Barbara Bujar - 21 Maja 2020

Mimo wieku pokonała chorobę. Najstarszy ozdrowieniec w Polsce ma ponad 100 lat

Koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób starszych. Zachorowała na niego 103-letnia Teresa Wójcik. Wbrew wszystkim obawom kobiecie udało się pokonać chorobę. Została tym samym uznana za najstarszego ozdrowieńca w Polsce.

Covid-19 zaraża kolejne osoby. W ostatnich dniach w naszym kraju najwięcej chorych przybywało w województwie śląskim. Koronawirus stanowi zagrożenie dla wszystkich, najbardziej jednak narażone są osoby starsze.

Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje nowe statystyki, wśród których znajduje się liczba zmarłych. Osoby, które najczęściej przegrywają z wirusem liczą powyżej 65 lat. Łącznie w naszym kraju odnotowano ponad 18 tysięcy zachorowań i prawie tysiąc zgonów.

Zapach z ust może zdradzić, na jaką chorobę cierpimy. Warto zwrócić na niego uwagęZapach z ust może zdradzić, na jaką chorobę cierpimy. Warto zwrócić na niego uwagęCzytaj dalej

Koronawirus pokonany przez 103-latkę

W zeszłym miesiącu koronawirus został zdiagnozowany u mieszkającej na co dzień w Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach pani Teresy Wójcik. Kobieta trafiła do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu 20 kwietnia i chociaż ma 103 lata, co zalicza ją do grupy największego ryzyka, lekarze twierdzą, że przeszła chorobą łagodnie.

W niedzielę personel szpitala otrzymał wyniki powtórzonych badań na obecność koronawirusa. Są one negatywne, co oznacza, że pani Teresa pokonała chorobę i może wrócić do domu. Potwierdza to dyrektor placówki, pan Jarosław Kończyło.

Bliscy kobiety przez cały czas bardzo wierzyli w to, że ta wyzdrowieje. Uważają, że 103-latka prowadzi zdrowy styl życia, jest energiczna i to właśnie dzięki temu pokonała chorobę.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwca

2. Kasia Cichopek pokazała za dużo? Fani są zniesmaczeni, nie chcieli oglądać jej w podobnej odsłonie

-Kiedy babcia miała już ponad 90 lat, to rowerem 10-11 kilometrów jechała do miasta, bo autobus za wolno jechał i za rzadko, więc ona szybciej rowerem była w mieście – powiedziała wnuczka pani Teresy w rozmowie opublikowanej na polsatnews.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  2. Kasia Cichopek przesadziła. Do sieci trafiło nagranie z mężem, fani zażenowani
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Następny artykuł