Profesor Simon komentuje sytuację w kraju. Bardzo mocne słowa i pilny apel eksperta

Simon o niewierzących w koronawirusa
unsplash Online Marketing
Autor Klaudia Gaicka21.10.2020

Ekspert w ostrych słowach o osobach, które nie wierzą w koronawirusa i opowiadają o spiskach, ,,trzeba absolutnie pomocy psychiatrycznej i psychologicznej". Prof. Simon tłumaczy, jakie jego zdaniem są pozytywy obecnej sytuacji.

W Polsce koronawirus rozprzestrzenia się z dnia na dzień coraz bardziej, z dnia na dzień przybywa nie tylko zakażonych, lecz także ofiar.

WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowcówWHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowcówCzytaj dalej

Ekspert w ostrych słowach o osobach, które nie wierzą w koronawirusa i opowiadają o spiskach, ,,trzeba absolutnie pomocy psychiatrycznej i psychologicznej"

Prof. Simon, znany wirusolog, zauważa, że jesteśmy także coraz bliżej do odkrycia szczepionki. Wciąż jesteśmy jednak dalecy od odkrycia leku.

- Mam oferty partycypowania w takich badaniach (dotyczących szczepionki - przyp. red.), mieliśmy mieć wcześniej, ale już się pojawiły i są określone. To jest ogromny pozytyw, minusem niestety jest brak leków - wyjaśnił dla Medonet.

W tym wszystkim prof. Simon odkrył także inną pozytywną kwestię, która może pomóc nam przetrwać najgorszy czas.

- Powoli się zmniejsza grupa tych ludzi nastawionych antyspołecznie, którzy kwestionują w ogóle obecność wirusa, COVID-u, choroby itd. Nie wiem, dlaczego na naszych oddziałach są pacjenci duszący się, sini, a wychodzi grupka pajaców i demonstruje, że COVID-u nie ma. Twierdzą, że my ich oszukujemy, jesteśmy na spisku firm farmaceutycznych i rządu. - mówił w Medonet.

Jak podaje portal Medonet.pl, zdaniem eksperta to niedorzeczne, ponieważ, jak można być w spisku firm farmaceutycznych, skoro na tę chorobę nawet nie ma leków. Profesor Simon nie szczędzi ostrych słów na takie osoby.

- To już trzeba być naprawdę zaburzoną osobowością, skoro nie ma żadnego skutecznego leku, takiego ekstra leku, to na jakim spisku? Jakich firm farmaceutycznych można być? Ostatnio słyszałem, że część jest za pieniądze finansowane przez pana Trumpa. To wie pan, komu to się w głowie lęgnie? Przecież to trzeba absolutnie pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. - określił.

Zdaniem profesora liczba, tych, którzy zarażają innych, się zmniejsza. Jednym z powodów tego może być także to, że zwolennicy teorii spiskowych także trafiają do szpitali z powodu zakażenia koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1.Kiedy może zakończyć się pandemia? Są nowe prognozy ekspertów
2."Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Gwiazda "M jak miłość" walczyła o życie i zmagała się z ciężką chorobą. Objawy były niepozorne

Dyrektorka postanowiła na własną rękę zamknąć szkołę. Wysłała pilny list do premiera MorawieckiegoDyrektorka postanowiła na własną rękę zamknąć szkołę. Wysłała pilny list do premiera MorawieckiegoCzytaj dalej

- U mnie tacy leżą ,,antycovidowcy”. Teraz powiedzieli, że jak wyjdą, jak będą mieli siły. To będą z nimi walczyli nawet na ulicach kamieniami. Już wyciszyłem ich, Bóg da, że tak nie będzie. Ale ledwo przeżyli, szczerze mówiąc. - relacjonuje.

Co robić, gdy podejrzewamy u siebie zakażenie koronawirusem. GIS wyjaśnia krok po krokuCo robić, gdy podejrzewamy u siebie zakażenie koronawirusem. GIS wyjaśnia krok po krokuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziecko pójdzie do szkoły bez maseczki, będzie kara. Mandat mają zapłacić rodzice
  2. Internetowi giganci w dobie pandemii. YouTube banuje, Google informuje
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Pasażer jechał bez maseczki, nagle podeszła do niego policja. Ręce opadają, co było potem
  7. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"

Następny artykuł