Koronawirus: ważny apel medyków
pixabay_Golda
Autor Damian Witoń - 22 Marca 2020

Służby medyczne proszą pacjentów o rozsądek. Ruszyła akcja "Nie kłam medykowi"

Koronawirus rozprzestrzeniający się na terenie całej Polski jest szczególnym wyzwaniem dla służb medycznych. Chcąc korzystać z ich pomocy, powinniśmy szczerze opowiedzieć o stanie swojego zdrowia. Kłamstwo może mieć bowiem fatalne konsekwencje.

Koronawirus rozprzestrzeniający się na terenie naszego kraju stanowi ogromne wyzwanie dla polskich służb medycznych. Należy zatem zrobić wszystko, co możliwe, aby ułatwić im pracę. W końcu to od niej zależeć może życie każdego z nas. Bardzo ważne jest między innym to, aby nie zatajać przed medykami informacji na temat stanu naszego zdrowia.

Wiadomo już, kim była zmarła zakażona 37-latka. Miała styczność z wieloma dziećmi, niepokojące doniesienaWiadomo już, kim była zmarła zakażona 37-latka. Miała styczność z wieloma dziećmi, niepokojące doniesienaCzytaj dalej

Koronawirus jest wielkim wyzwaniem dla polskich służb medycznych. Powinniśmy starać się im pomóc

Medycy i załogi ekip ratunkowych apelują do wszystkich obywateli naszego kraju, aby nie zatajali oni informacji na temat stanu swojego zdrowia. Są one bowiem bardzo ważne. W zależności od tego, co powiemy, kontaktując się ze służbami medycznymi, dobór sposobu pomocy, której nam udzielą, będzie inny. Nie chodzi tu tylko o nasze zdrowie, ale również bezpieczeństwo ratowników.

Zdarza się, że osoby chore nie informują dyspozytorów szpitali, do których dzwonią o tym, że mogły mieć wcześniej kontakt z ludźmi zarażonymi wirusem SARS-CoV-2. To ogromny błąd, ponieważ ratownicy medyczni również podlegają kwarantannie. Jeżeli zostaną nią objęci, nie będą mogli przez jakiś czas pełnić swojej służby, co może przyczynić się do tego, że osoba potrzebująca nie otrzyma pomocy.

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, w Polsce funkcjonuje 1581 Zespołów Ratownictwa Medycznego, co daje średnio 1 zespół na 25-30 tysięcy obywateli. Utrata każdego z nich może być tragiczna w skutkach. Medycy apelują, aby w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem kontaktować się telefonicznie z najbliższym oddziałem sanepidu. Wezwanie karetki pogotowia w takiej sytuacji to niepotrzebne ryzyko.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w Centrum Onkologii. Zarażona pielęgniarka pracowała na chemioterapii dziennej

2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa

-W około 40 mln Państwie funkcjonuje 1581 Zespołów Ratownictwa Medycznego co daje średnio 1 Zespół na 25-30 tys osób. W skład zespołu wchodzą przeważnie dwie osoby. Wystarczy że ktoś z nas zostanie zakażony to system pada...bo karetka bez medyka to tylko bus który nie wyjedzie. Dla nas to wojna ! I codzienna walka o ludzkie życie narażając swoje.Prosimy o wasze wsparcie - wspierajcie nas w walce o wasze zdrowie i życie ! Pamiętajmy że wirus nie ma nóg! To My ludzie pomagamy mu się rozprzestrzeniać...Mówmy zawsze prawdę i Stosujmy się do zaleceń WHO, Ministerstwo Zdrowia , Główny Inspektorat Sanitarny. Róbmy wszystko aby nie było takich sytuacji o których już możemy przeczytać w mediach. - możemy wyczytać z apelu służb medycznych

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie
  2. Sklep wymyślił, jak uniknąć osób kupujących na zapas. Wystarczy jedna kartka
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Następny artykuł