koronawirus, plyny do dezynfekcji
Fot. pixabay.com/ Gadini
Autor Klaudia Gaicka - 22 Maja 2020

Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym

Koronawirus codziennie wpływa na nasze życie. Warto wiedzieć, że nie każde miejsce jest dobre dla naszego płynu dezynfekującego. Wnętrze samochodu i panująca w nim temperatura może uszkodzić płyn.

Koronawirus SARS-CoV-2 i wprowadzony w związku z nim stan epidemiczny zdecydowanie wpływa na życie Polaków już od kilku miesięcy. Nie tylko maseczki są w powszechnym użyciu, ale również płyny dezynfekujące.

Donald Trump wyznał, co zrobi w przypadku drugiej fali koronawirusa. Jego słowa wywołały burzęDonald Trump wyznał, co zrobi w przypadku drugiej fali koronawirusa. Jego słowa wywołały burzęCzytaj dalej

Koronawirus nie zostanie zwalczony jeżeli nasz płyn dezynfekujący będzie pozbawiona alkoholu

Już na początku pandemii, kolejki pod aptekami liczyły kilkadziesiąt metrów. Wszystko za sprawą tego, że ludzie chcieli się zaopatrzyć w najpotrzebniejsze leki oraz płyny dezynfekujące, których w pewnym czasie nawet w wielu miejscach brakowało. Nic w tym dziwnego, tego rodzaju specyfiki doskonale sprawdzają się nie tylko przy dezynfekcji dłoni, ale również niektórych nawierzchni, które mogą być potencjalnym miejscem bytowania szkodliwego patogenu.

Jak podaje serwis o2.pl, eksperci alarmują, żeby w żadnym wypadku nie zostawiać podręcznych płynów dezynfekujących w samochodach. Temperatury, które nieraz tam panują, gdy kabina się nagrzewa, bardzo zagrażają płynom, a w zasadzie ich skuteczności. Dzieje się tak, ponieważ przy wysokich temperaturach alkohol, odpowiedzialny za działanie płynu, po prostu wyparowuje.

Ponadto taki pozostawiony płyn stanowi dla nas również zagrożenie. W momencie, kiedy jest ciepły, może podrażnić skórę. Przy jego stosowaniu należy zachować bezwzględną ostrożność. Preparat, który wycieknie z opakowania (np. przy nieprawidłowym zamknięciu), może dodatkowo uszkodzić nasz samochód. Jak podaje portal, w badaniach inżynierów Forda wyszło, że substancje chemiczne ze środków do dezynfekcji mogą powodować przedwczesne zużycie powierzchni znajdujących się wewnątrz auta.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze dawali mu zaledwie 2% szans na przeżycie. Niemowlak zaskoczył jednak wszystkich

2.Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość

Stosowanie się do zaleceń higieny jest bardzo ważne. Nie możemy jednak przy tym zapominać o innych priorytetach, takich jak np. dbanie o środowisko. Zarówno nadmierne zużywanie płynów, jak i rękawiczek jednorazowych jest poważnym zagrożeniem dla planety. Wspominaliśmy już jakiś czas temu o mnóstwie rękawiczek i maseczek walających się po ulicach. Taki stan rzeczy jest wręcz niedopuszczalny i musimy mu aktywnie przeciwdziałać. Najlepiej zacząć oczywiście od siebie, ale nie zawahajmy się również zwrócić uwagi komuś, kto na naszych oczach śmieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekomiczna pomyłka Lidla. Dowiesz się jaką nazwą podpisali agrest i nie wytrzymasz ze śmiechu
  2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Ile zarabia Magdalena Ogórek? Kwoty robią naprawdę olbrzymie wrażenie

Następny artykuł