Koronawirus: tłumy na plaży
pixabay_pauloduarte
Autor Barbara Bujar - 22 Maja 2020

Policja nie nadąża z wypisywaniem mandatów. Na plaże wyszły tłumy ludzi

Koronawirus spowodował, że na całym świecie wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa. Nie wszyscy jednak się do nich stosują. W Wielkiej Brytanii, zamiast utrzymywania dystansu i pozostania w domu, tłumy ludzi pojawiły się na plaży.

Brytyjczyków nie przestraszył koronawirus. Pomimo pandemii i obowiązujących ich zasad, tłumnie wyszli na plaże, ciesząc się z najcieplejszego jak dotąd dnia w roku. Plażowicze nie przejmowali się zachowywaniem odstępu między sobą, nie pomyśleli też o założeniu maseczek.

Dzieci zapadają na tajemniczą chorobę. Lekarze podejrzewają, że ma związek z koronawirusemDzieci zapadają na tajemniczą chorobę. Lekarze podejrzewają, że ma związek z koronawirusemCzytaj dalej

Koronawirus na plażach i w parkach

Z podobnym problemem zmagają się władze Stanów Zjednoczonych, gdzie ludzie opalają się nawet w parkach. Wychodzą z domów, żeby skorzystać z pogody, kompletnie nie dbając przy tym o swoje zdrowie i narażając się na zachorowanie. Nie odstrasza ich nawet fakt, że za takie zachowania policja przyznaje mandaty. Przypomnijmy, że USA nie radzi sobie z epidemią koronawirusa. W całym kraju liczbę zachorowań szacuje się na około 1,5 mln.

W związku ze zbliżającym się w USA otwarciem sezonu plażowania, pojawia się pytanie, na ile odpowiedzialnie podejdą do sytuacji Amerykanie. W celu ograniczenia ryzyka ważną decyzję podjął Tom Wolf, Gubernator Pensylwanii, jednego ze stanów USA.

- Nie chodziłbym na plażę. Są ludzie, którzy nie noszą masek, narażasz się. Nie zrobiłbym tego i nie jestem pewien, dlaczego gubernatorzy Maryland i New Jersey otworzyli swoje plaże – słowa Wolfa czytamy na portalu o2.pl. Zgodnie z jego decyzją plaże w Pensylwanii pozostaną zamknięte.

Dzisiaj grzeje: 1. Maślanka posiada wiele właściwości zdrowotnych. Ponadto jest świetnym wyborem dla ludzi na diecie

2. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji

Niestety sytuacja w naszym kraju również pozostawia wiele do życzenia. W wielu miejscach ludzie tłumnie się spotykają, szczególnie w cieplejsze i bardziej słoneczne weekendowe dni. Lekceważąc w ten sposób zasady bezpieczeństwa, narażają nie tylko siebie, ale także innych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Schab w Biedronce poniżej 10 zł/kg, a za kultową kiełbasę jeszcze mniej. Tylko do jutra
  2. W starym dowodzie osobistym był błąd. W Twoim też?
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

Następny artykuł