koronawirus w ośrodku wczasowym
Fot. pixabay.com/ fernandozhiminaicela
Autor Klaudia Gaicka - 24 Czerwca 2020

Koronawirus w ośrodku wczasowym. Kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną

Koronawirus SARS-CoV-2 wykryto u starszego małżeństwa wypoczywającego nad morzem w woj. zachodnio-pomorskim. Dziesiątki osób, które wyjechały na urlop, zostały poddane przymusowej kwarantannie, a ośrodek zamknięto.

Koronawirus nie odpuszcza pomimo ocieplenia się temperatur. Wielu z nas zaplanowało już tegoroczny urlop. Warto przemyśleć jednak jego formę. Historia wczasowiczów z Rewalu pokazuje, że lepiej zdecydować się na domek wczasowy w odosobnieniu. Przypadkowe osoby z ośrodka zostały poddane kwarantannie po wykryciu COVID-19 u przyjezdnej pary.

Czynniki przyciągające kleszcze. Warto je znaćCzynniki przyciągające kleszcze. Warto je znaćCzytaj dalej

Koronawirus wykryty u wczasowiczów z Rewalu. Ośrodek zamknięto, 50 osób poddano przymusowej kwarantannie

Koronawirus SARS-CoV-2 wykryto u dwójki turystów wypoczywających w Rewalu (w woj. Zachodnio – pomorskim). Nad morze przyjechali z południa kraju, dokładniej ze Śląska. Jak podaje serwis Wp.pl, zakażeni turyści to starsze małżeństwo. Już w poniedziałek starsza pani zaczęła się gorzej czuć.

Początkowo podejrzewano problemy kardiologoczne, ponieważ kobieta skarżyła się na bóle w klatce piersiowej. Niestety test w kierunku COVID-19 przekazał przykrą prawdę. Od razu po otrzymaniu wyników testowi poddano również męża zakażonej pacjentki.

Wynik również okazał się pozytywny, więc dwójkę chorych przetransportowano do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Choć ich stan jest stosunkowo dobry, wciąż przebywają na oddziale zakaźnym.

Niestety ośrodek, w którym przebywało małżeństwo, został zamknięty. Wczasowiczów, z którymi para miała kontakt, poddano przymusowej kwarantannie w ośrodku.

- Chodzi w sumie o około 50 osób, z czego większość stanowią inni turyści, a pozostałych kilka osób to personel ośrodka. Wszystkim została zapewniona opieka, a w najbliższym czasie zostaną od nich pobrane wymazy. Zgodnie z decyzją powiatowego sanepidu kwarantanna ma potrwać do 27 czerwca. Jednak według obowiązujących przepisów, jeśli osoby te będą miały negatywne wyniki testu na koronawirusa, zostaną z kwarantanny zwolnione wcześniej - poinformowała we wtorek Wirtualną Polskę Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno - Sanitarnej w Szczecinie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Już nie będziesz musiał się cofać po prawo jazdy. A to nie koniec udogodnień

Rzeczniczka wyjaśniła dodatkowo, że na tę chwilę są to jedyni turyści zakażeni szkodliwym patogenem w województwie. Ośrodek, w którym przebywają na kwarantannie, jest pod nadzorem lokalnego sanepidu. Składa się on z kilku budynków, z których każdy ma osobne wejście. Wczasowicze przebywają w wyznaczonych pokojach, a jedzenie dostarcza im personel ośrodka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Bardzo niepokojące doniesienia, służby mają pełne ręce roboty. W całym kraju sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie

Następny artykuł