koronawirus we Wrocławiu
fot. https://unsplash.com/ Kuma Kum
Autor Natalia Niewczas - 24 Sierpnia 2020

Koronawirus w pogotowiu ratunkowym. Kilkanaście osób zarażonych

Koronawirus nie oszczędza nikogo, nawet walczących z nim na pierwszej linii frontu medyków. Sytuacja ma się wręcz odwrotnie: lekarze, pielęgniarki i ratownicy są najbardziej narażoną na zakażenie COVID-19 grupą zawodową. Teraz ci, którzy spieszą na pomoc innym, sami wymagają leczenia.

Koronawirus sparaliżował wrocławską podstację Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Strzegomskiej. W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym placówka uruchomiła system przekierowywania do innych okolicznych jednostek. Wszystko zaczęło się od jednego zdiagnozowanego przypadku COVID-19.

Ważny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego PolakaWażny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego PolakaCzytaj dalej

Koronawirus we wrocławskim pogotowiu

Koronawirus dotarł do jednostki Pogotowia Ratunkowego już wcześniej, placówka donosiła o potwierdzonym przypadku COVID-19 w niedzielę. Jeden chory ratownik wystarczył, by wysłać na przymusową kwarantannę dodatkowych 50 osób. Na tym nie koniec przykrego bilansu.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, wrocławska dyspozytornia stała się kolejnym ogniskiem koronawirusa. To właśnie stamtąd docierają informacje o chorych na COVID-19 pracownikach. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymało aż 19 tamtejszych dyspozytorów pogotowia.

Zagrożenie zmusiło podstację do zawieszenia działalności. Za obsługę południowego rejonu Wrocławia odpowiadają obecnie inne zespoły. Sytuację komentuje rzecznik marszałka dolnośląskiego, Michał Nowakowski. Zapewnia, że podejmowane są niezbędne, służące bezpieczeństwu czynności prewencyjne.

- Cała podstacja pogotowia oraz ambulanse są dezynfekowane. Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu w pełni zabezpiecza ten rejon operacyjny innymi zespołami ratownictwa medycznego - pisze Nowakowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Uczniowie przerażeni, rodzice łapią się za głowy. Dzieci jednak nie pójdą do szkoły 1 września?

2. Od zmiany w bankomatach minął już ponad miesiąc, a Polacy nadal zaskoczeni. Wielu nadal się mocno dziwi przy wypłacie


Ogólna sytuacja epidemiologiczna w kraju wciąż skutecznie utrudnia życie nie tylko samych wrocławian, ale i reszty Polaków. Tylko w poniedziałek 24 sierpnia Ministerstwo Zdrowia doniosło o kolejnych 548 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jednocześnie resort poinformował o śmierci 5 chorych na COVID-19 pacjentów: czterech mężczyzn w wieku od 62 do 67 lat oraz kobiety w wieku 93 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mafijny boss na wolności. Wpłacono za niego porażającą kaucję
  2. Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald's. Nie żyje kobieta, zmarła niezauważona
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. Zazdroszczą jej wszystkie kobiety. Ma 70 lat a wygląda jak nastolatka. Jak to możliwe?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł