Oszuści oferują "cudowne" środki chroniące przed koronawirusem. Nie dajcie się oszukać

koronawirus oszuści
fot. https://unsplash.com/ Michael Jin
Autor Natalia Niewczas24.10.2020

Odkąd koronawirus pojawił się w Polsce, wielu obywatelom nieustannie towarzyszy lęk o własne zdrowie i życie. Niestety z narastającego społecznego niepokoju doskonale zdają sobie sprawę liczni oszuści, którzy wykorzystują okazję, by nieco zarobić na ludzkim strachu. Samozwańczym uzdrowicielom nie brakuje kreatywnych pomysłów na przyciągnięcie klientów. Warto mieć się na baczności.

Dla oszustów koronawirus i związane z nim zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia bywa doskonałym źródłem zarobku. Korzystający z okazji samozwańczy uzdrowiciele i miejscowi znachorzy oferują “cudowne” środki ochrony, które mają zabezpieczyć przed zakażeniem, a nawet całkowicie z niego wyleczyć. Lekarze ostrzegają: podobne praktyki mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Zostawiła noworodka na ulicy. W ręce osób, które odnalazły dziecko, wpadł poruszający listZostawiła noworodka na ulicy. W ręce osób, które odnalazły dziecko, wpadł poruszający listCzytaj dalej

Dla nich koronawirus to okazja do zarobku

W obliczu zagrożenia, jakie dla zdrowia i życia stwarza koronawirus, trzymanie emocji na wodzy nie zawsze jest łatwe. Podobnie sprawy mają się w przypadku ulegania niektórym impulsom, o czym doskonale wiedzą oferujący “cudowne” metody leczenia oszuści. By wyleczyć pacjenta z zakażenia COVID-19 zalecają między innymi stosowanie miniaturowych obrazków.

Jak podaje portal zdrowie.dziennik.pl, niektórzy samozwańczy uzdrowiciele korzystają z ziół czy obrazków, by wyleczyć pacjenta z zakażenia koronawirusem. Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że skuteczną terapię przeprowadzą w ciągu zaledwie kilku minut.

Choć wiele osób jest przekonanych o skuteczności alternatywnych terapii, a w szukaniu dla siebie skutecznej pomocy nie ma przecież nic złego, niektórzy oszuści po prostu żerują na cierpieniu i obawach innych osób. By się o tym przekonać, dziennikarka TVP postanowiła wyruszyć w teren z ukrytą kamerą.

Dziennikarka trafiła do lokalnego znachora, który twierdzi, że jest w stanie wyleczyć pacjenta z koronawirusem w ciągu kilku minut. Mężczyzna polecił dziennikarce, by najpierw czytała słowa modlitwy, a następnie przyłożyła do potencjalnie zagrożonych chorobą miejsc tajemniczy obrazek.

Zdaniem znachora zdrowiu dziennikarki zagrażał nie tylko koronawirus, ale i komórki rakowe. Wystarczyło 15 minut, by po obu chorobach, zdaniem mężczyzny, nie było już śladu. Usługa kosztowała kobietę 200 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1.TVP przekazało pilny komunikat. Główny Inspektor Sanitarny podjął dziś natychmiastową decyzję
2.Tadeusz Rydzyk wpadł w furię po krytyce kardynała Dziwisza. "Masoneria, centrale antyewangelizacyjne"
3. Polacy, którzy nie przestrzegają obostrzeń, muszą liczyć się z mandatem. Jego wysokość zwala z nóg

TVP przekazało pilny komunikat. Główny Inspektor Sanitarny podjął dziś natychmiastową decyzjęTVP przekazało pilny komunikat. Główny Inspektor Sanitarny podjął dziś natychmiastową decyzjęCzytaj dalej

Ekipa telewizyjna postanowiła wezwać na miejsce policję. Mężczyzna tłumaczył jednak funkcjonariuszom, że to nie za “uzdrowienie” z zakażenia koronawirusem zapłaciła kobieta, a za obrazek, który jej wręczył. Policja pozostaje w takiej sytuacji bezradna.

W sprawie zagrożenia, jakie potencjalnie stwarza korzystanie z usług podobnych znachorów, wypowiadał się jeden z polskich lekarzy rodzinnych. Jak zaznacza medyk, samozwańczy uzdrowiciele mogą zagrozić zdrowiu i życiu pacjenta, a także przyczynić się do opóźnienia leczenia, którego w istocie wymaga dana osoba.

- Szkoda zdrowia i życia - podsumowuje dr Michał Sutkowski.

Od soboty nowe obostrzenia. Na jakie zmiany Polacy muszą się przygotować?Od soboty nowe obostrzenia. Na jakie zmiany Polacy muszą się przygotować?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić
  2. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"
  3. Fatalne wieści dla setek Polaków. Jeden z krajów UE przywraca obowiązkową kwarantannę dla obywateli naszego kraju
  4. Kiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny termin
  5. Był zaledwie kilkaset metrów od szpitala. Pacjenta nie udało się uratować
  6. Andrzej Duda ma koronawirusa. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Prezydent mógł zarazić wiele osób. Czerwony sygnał dla Polaków i przyjeżdżających turystów
  7. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie

Następny artykuł