koronawirus, a szkoły i uczniowie
Fot. pixabay.com/ sasint
Autor Klaudia Gaicka - 27 Maja 2020

Wiadomość, na którą czekało wielu. Premier Morawiecki zdradził, kiedy uczniowie mogą wrócić do szkół

Koronawirus SARS-CoV-2 zdaje się lekko przygasać. Wszędzie ( oprócz regionu śląskiego) odnotowywane są spadki nowych zachorowań. Nic więc dziwnego, że władze chcą powoli znosić również te niekorzystne obostrzenia, które utrudniają życie uczniów i nauczycieli.

Koronawirus SARS-CoV-2 zmienia nasze codzienne życie już od dobrych kilku miesięcy. Nie obyło się również bez silnych wpływów na system edukacji. Uczniowie już od dawna uczestniczą w zajęciach w trybie zdalnym. Od ostatniego poniedziałku (25 maja) wróciła część zajęć, jednak wciąż daleko nam do dawnej normalności. Nie mówiąc już nawet o nowych wymogach sanitarnych, zajęcia większości uczniów wciąż odbywają się zdalnie.

Drżenie rąk może być objawem wielu chorób. Niektóre z nich są naprawdę niebezpieczneDrżenie rąk może być objawem wielu chorób. Niektóre z nich są naprawdę niebezpieczneCzytaj dalej

Koronawirus coraz mniej wpływa na życie szkół

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu popularnemu kanałowi na serwisie Youtube.pl. Jak podaje serwis Rmf24.pl, podczas rozmowy pytany zapewnił, że na tegorocznych maturach będą panowały odpowiednie warunki epidemiczne. Chodzi tu przede wszystkim o utrzymanie dystansu społecznego między piszącymi egzamin. Zaznaczył jednak, że na samej maturze nie będzie obowiązku noszenia maseczki. Co więcej, Mateusz Morawiecki przypomniał, że w tym roku, z uwagi na koronawirusa SARS-CoV-2 nie odbywają się egzaminy ustne.

Niestety nie ma jeszcze decyzji w sprawie tego, czy uczniowie wrócą do szkół jeszcze w tym roku szkolnym. Jak podaje portal, Morawiecki przypomniał, że od ostatniego poniedziałku, 25 maja rząd umożliwia prowadzenie zajęć opiekuńczo-dydaktycznych dla szkół podstawowych oraz konsultacji także dla uczniów, którzy będą chcieli poprawić swoje oceny.

– A czy jeszcze w tym roku, w kolejnym tygodniu wrócimy na te trzy ostatnie tygodnie czerwca, to wraz z ministrem zdrowia, ministrem edukacji narodowej podejmiemy tę decyzję w ciągu najbliższego tygodnia, maksymalnie 10 dni – zapewnił szef rządu.

Mateusz Morawiecki wypowiadał się pochlebnie o nauczycielach i dyrekcji szkół, którym udało się zorganizować i dobrze przeprowadzić lekcje przez sieć internetową. Zauważa jednak, że nic nie może się równać z nauką w stacjonarnych klasach w szkołach uczniów.

– Mam nadzieję, że najpóźniej od września z powrotem wrócimy do klas szkolnych – podsumował premier Morawiecki.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus wykryty w przedszkolu. 15 osób wraz z rodzinami poddane kwarantannie

2. Właśnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Śmierć nadeszła nagle, gwiazda TVP poinformowała o stracie najbliższej osoby

Szef rządu pytany o plan działania w przypadku kolejnej fali epidemii wyjaśnił, że eksperci mają na uwadze, że jesienią może nastąpić nawrót zwiększonej ilości zakażeń. Zapewnił również, że w takim wypadku placówki oświatowe będą dużo lepiej przygotowane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści
  2. Łukasz Szumowski wyjawił prawdę. Podał kluczową informację dla Polski
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Biedronka rusza z promocją na Dzień Dziecka. Za każde wydane 50 zł czeka cię miła niespodzianka

Następny artykuł