Koronawirus zabrał już ponad milion osób
unsplash.com/Daan Stevens
Autor Barbara Bujar - 27 Września 2020

Kolejna granica przekroczona. Ponad 1 milion ofiar koronawirusa

Koronawirus nie daje za wygraną. Testy codziennie wykazują nowe przypadki zakażenia na całym świecie. Władze poszczególnych państw informują także o kolejnych ofiarach śmiertelnych. Statystyki są przerażające. Według raportu przedstawionego przez serwis Worldometer.info do tej pory w wyniku epidemii koronawirusa zmarło już ponad milion osób. W Polsce wiele pacjentów jest w stanie krytycznym.

Koronawirus po raz pierwszy zaatakował w grudniu 2019 roku. Mimo natychmiastowej reakcji chińskich władz i lekarzy szybko rozprzestrzenił się po krajach na całym świecie. Dziś wciąż nie daje za wygraną i atakuje kolejne osoby. Niestety, nie wszystkim udaje się przeżyć. Wobec niektórych przypadków mocno osłabionych przez wirusa służba zdrowia okazuje się bezradna. W Polsce do tej pory ofiar śmiertelnych odnotowano blisko 2,5 tysięcy. Na całym świecie liczba ta jest zdecydowanie wyższa.

Fani pogrążyli się żałobie. Odeszła prawdziwa ikona muzykiFani pogrążyli się żałobie. Odeszła prawdziwa ikona muzykiCzytaj dalej

Koronawirus zabrał ponad milion osób. Opublikowano bezwzględny raport

Sytuacja na świecie nie wygląda optymistycznie. Mimo wprowadzenia wielu obostrzeń na terenie poszczególnych krajów medycy codziennie spotykają się z nowymi przypadkami zakażenia. Niestety, w parze z nimi idą kolejne zgony. Przypomnijmy, że w niedzielę 27 września polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 8 pacjentów. Tego samego dnia szef resortu zwrócił się do Polaków w specjalnym komunikacie. Choć przyznał, że na tle całej Europy Polska wciąż pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów, obywatele cały czas powinni uważać i przestrzegać podstawowych restrykcji.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce zmienia się dynamicznie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że spośród 16 994 chorych 1 procent jest w stanie krytycznym. Jak donosi Onet, tacy pacjenci przebywają pod respiratorami. Z raportu Ministerstwa Zdrowia opublikowanego 27 września wynika natomiast, że do tej pory w naszym kraju zmarł już 2 432 pacjentów. Na świecie ofiar śmiertelnych jest już ponad milion.

Przerażający raport został niedawno opublikowany przez serwis Worldometer. Jak ustalił Onet, wartości z 27 września 2020 r., z godz. 18:30, zostały obliczone na podstawie oficjalnych źródeł. Wynika z nich, że na całym świecie od początku epidemii zachorowały już 33 187 342 osoby. Na ten moment liczbę chorych szacuje się na 7,6 mln.

Wysokie wartości nie dotyczą jednak wyłącznie zachorowań. Ogromna jest także ilość ofiar śmiertelnych. Po tym, jak w niedzielę rząd Wielkiej Brytanii przekazał wiadomość o 17 zgonach, liczba przekroczyła milion. Wraz z godziną 18:30 osiągnęła ona wartość 1 mln 360 tysięcy.

Dzisiaj grzeje: 1. Za brak maseczki została potraktowana paralizatorem. Bulwersujące nagranie obiegło internet [video]
2.Niemcy masowo przyjeżdżają do Polski, by odwiedzić jedno miejsce. Trzeba dostawiać nawet specjalne autobusy
3.Violetta Villas zdążyła wyjawić wielką tajemnicę zanim odeszła. Smutne wyznanie sprawia, że łzy same napływają do oczu

- Najwięcej zakażeń odnotowano do tej pory w USA - to prawie 7,3 mln przypadków i ponad 209 tys. zgonów. Na drugim miejscu znalazły się Indie, gdzie zakażonych było łącznie ponad 6 mln osób. Wirus zabił 95 tys. osób. Trzecie miejsce zajmuje w tej chwili Brazylia, gdzie od początku epidemii zakażenie wykryto u ponad 4,7 mln osób. Zmarło tam 141 tys. chorych – informuje onet.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki cios dla enoturystyki. Płoną ogromne obszary za granicą
  2. Uwaga, klienci zagrożeni, żadne pieniądze nie są bezpieczne. Millennium ostrzega przed hakerami
  3. Kobieta zarażona niebezpieczną chorobą tropikalną. Do zakażenia miało dojść w czasie wakacji
  4. Awantura na pokładzie samolotu. Polak został ukarany mandatem za nieprzestrzeganie nakazu
  5. Wczesne objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić, co może okazać się fatalne w skutkach
  6. Jesienią pij kawę ze „złotym mlekiem”, efekty powalają. Zrobisz ją z produktów, które na pewno masz w kuchni

<>

Następny artykuł