nowe przypadki koronawirusa
fot. https://unsplash.com/ Mika Baumeister
Autor Natalia Niewczas - 28 Lipca 2020

Liczba zarażonych rośnie. Zatrważające wiadomości z jednego z województw

Koronawirus zmusił nas do rezygnacji z dotychczasowego życia. Przez długie dni obowiązująca izolacja społeczna niszczyła życie towarzyskie, dezorganizowała pracę szkół i uniwersytetów, utrudniała zrobienie zwykłych, codziennych zakupów, a także blokowała dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej. Wielu z nas ma dość chaosu spowodowanego pandemią. Wspólnie marzymy o końcu, którego niestety jakoś nie widać.

Koronawirus dotknął praktycznie każdej płaszczyzny codzienności, jaką dotychczas znaliśmy. Dokuczała nam między innymi społeczna izolacja i kolejne wprowadzane przez rząd obostrzenia, które wprowadzał rząd, reagując na stale zwiększającą się liczbę nowych zakażeń COVID-19. Jeszcze wiosną po cichu liczyliśmy na szybkie zażegnanie zagrożenia. Teraz z gorącymi życzeniami sprzed miesięcy konfrontuje się brutalna rzeczywistość.

Koronawirus nie odpuszcza

Koronawirus nie zamierza zwalniać tempa. Ilość nowych przypadków zakażeń ma prawo szokować i z pewnością wzbudza niepokój. Po krótkim czasie pozornej stabilizacji znów rośnie liczba zachorowań na COVID-19. Sytuacja wciąż jest poważna.

Według doniesień portalu polsatnews.pl tylko we wtorek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 500 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich rozpoznano w wojedództwie śląskim (aż 161). W Polsce od początku pandemii łącznie zdiagnozowano niemal 44 tysiące przypadków zachorowań na COVID-19. Średnia dzienna ilość nowych zakażeń oscyluje w granicach 300. Ten niechlubny trend może ulec znacznemu pogorszeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Smutne, chodzi o jego zdrowie
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Przygotuj się, za zwykły list słono zapłacisz. Najnowsze informacje nie napawają optymizmem

W opublikowanym za pomocą portalu społecznościowego oświadczeniu Ministerstwo Zdrowia wspomina także o nowych przypadkach śmiertelnych. Jak podaje ministerstwo, z powodu COVID-19 zmarło kolejnych sześć osób - wśród nich było czterech mężczyzn i dwie kobiety. Pacjenci byli w wieku od 38 do 85 lat. Nie wszyscy mieli choroby współistniejące.

Obecnie do grona najbardziej dotkniętych koronawirusem województw zalicza się województwo śląskie, województwo mazowieckie i województwo łódzkie. Oprócz nowych osób chorych statystyki podbijają także kolejni “ozdrowieńcy”. W Polsce z koronawirusem poradziło sobie już ponad 30 tysięcy pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy mieli nadzieję na inny finał. Niestety, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  2. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  3. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł