Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekord

koronawirus dzienny raport
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Natalia Niewczas28.10.2020

O tym, że koronawirus wciąż stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków, przypomina nowy raport Ministerstwa Zdrowia. Dnia 28 października padł kolejny niechlubny rekord. Polska niebezpiecznie zbliża się do przekroczenia granicy 20 tys. potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19 dziennie.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia koronawirus wyraźnie przybiera na sile. Już od dłuższego czasu ilość dziennych zakażeń w naszym kraju odzwierciedlają wyłącznie czterocyfrowe liczby, dnia 28 października resort poinformował o rekordowej ilości potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W ciągu ostatniej doby dodatni wynik testu otrzymało ponad 18 tys. pacjentów.

Kinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta zabrała głos w sprawie nowego prawa aborcyjnegoKinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta zabrała głos w sprawie nowego prawa aborcyjnegoCzytaj dalej

Nowy raport MZ: koronawirus zaatakował ponad 18 tys. pacjentów

W środę 28 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport dziennych zakażeń koronawirusem. Dane pojawiły się między innymi na oficjalnym profilu resortu na Twitterze.

Jak podaje portal polsatnews.pl, w ciągu ostatniej doby testy potwierdziły obecność koronawirusa u 18820 pacjentów. Liczba ta ustanowiła nowy rekord dziennego przyrostu zakażeń.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o śmierci 236 zakażonych koronawirusem osób. Choroba COVID-19, jak podaje resort, była bezpośrednią przyczyną zgonu 29 pacjentów, podczas gdy z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 207 osób.

Najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono na terenie województwa wielkopolskiego (2885). Zaraz za Wielkopolską znalazły się województwa mazowieckie (2644) i małopolskie (2165).

Najmniej zachorowań na COVID-19 potwierdzono natomiast w województwach lubuskim (380), zachodniopomorskim (360) i podlaskim (290).

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawemNieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawemCzytaj dalej

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce testy potwierdziły obecność niebezpiecznego patogenu w organizmie pacjenta ponad 299 tys. razy. W tym samym czasie koronawirus przyczynił się do śmierci 4851 pacjentów.

W Polsce stale rośnie również liczba tak zwanych “ozdrowieńców”. Za wyleczonych z infekcji wywołanej koronawirusem uznaje się bowiem ponad 123 tys. osób.

Warto przypomnieć, że od soboty 24 października Polska została objęta umowną czerwoną strefą. Oznacza to zaostrzenie restrykcji na terenie całego kraju, w tym obowiązku zakrywania nosa i ust także w otwartych przestrzeniach publicznych.

Niebezpieczne wyzwanie na TikToku. 8-letnia dziewczynka omal nie straciła życiaNiebezpieczne wyzwanie na TikToku. 8-letnia dziewczynka omal nie straciła życiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

Następny artykuł