Koronawirus raport
pexels.com Matilda Wormwood
Autor Klaudia Bochenek - 29 Sierpnia 2020

Światło dziennie ujrzał poufny raport dotyczący koronawirusa. Fatalne informacje

Koronawirus nadal jest na pierwszym miejscu zainteresowania mediów. Rosnąca liczba zachorowań, powrót fatalnej sytuacji w krajach europejskich. Właśnie światło dziennie ujrzał poufny raport rządowy, w który przewiduje "względnie najgorszy scenariusz".

Koronawirus jest teraz szczególnie na ustach wszystkich - zbliża się okres jesienno-zimowy, co oznacza osłabienie odporności i tym samym wzrost zachorowań. Poufny rządowy raport zakłada, że nadchodzącej zimy może umrzeć nawet 85 tys. osób.

Porażające nagranie z polskiego SOR-u. Mężczyzna z bólu nie miał siły iść, nikt nie udzielił mu pomocyPorażające nagranie z polskiego SOR-u. Mężczyzna z bólu nie miał siły iść, nikt nie udzielił mu pomocyCzytaj dalej

Koronawirus w ogniu badań. Raport zawiera ważne informacje

O informacjach zawartych w raporcie jako pierwsze poinformowało BBC. W dokumencie opracowanym przez naukową grupę doradczą ds. kryzysowych SAGE można przeczytać, że rząd Wielkiej Brytanii zakłada nawet 85 tys. zgonów w okresie zimowym. Oczywiście zaznaczono, że raport "jest scenariuszem, a nie prognozą", a dane mogą się jeszcze zmienić. Z dokumentu jasno wynika, że większość restrykcji może z dużą dozą prawdopobieństwa powrócić, jednak szkoły powinny pozostać otwarte.

W raporcie można znaleźć zapis, że specjalny rządowy system wyłapywania kontaktów osób zakażonych w celu izolacji będzie identyfikował tylko 40% kontaktów poza adresami zamieszkania zarażonych obywateli.

Poza tym od listopada miałyby zostać "wprowadzone działania mające na celu ograniczenie kontaktów poza gospodarstwami domowymi do połowy ich normalnego poziomu sprzed marca 2020 r." - taki zapis obowiązywałby do marca 2021 roku. Oznacza to, że większość restrykcji znanych doskonale z końca marca znów weszłoby w życie.

W dokumencie znajdują się także niepokojące liczby. Zespół naukowców zakłda, że od lipca 2020 roku do marca 2021 roku w Anglii oraz w Walii może umrzeć nawet 81 tys. osób bezpośrednio z powodu koronawirusa. Kolejne 27 tys. zgonów może nastąpić z innych powodów. Z kolei w Szkocji z powodu COVID-19 szacuje się 2600 zgonów, a w Irlandii Półncnej 1900.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. RMF: Wyciekł tajny rządowy scenariusz. Na zimę umrzeć ma nawet 85 tys. osób

Z raportu można także dowiedzieć się o szacunkowej liczbie osób potrzebujących hospitalizacji. Ok. 2,4% zakażonych osób trafiłoby do szpitala (możliwy zakres wynsi od 0,0 do 8,9%), z kolei 20,5% z hospitalizowanej liczby pacjentów trafiłoby na oddziały intensywnej terapii (zakres wynosi od 1,5 do aż 35,25%), a zmarłoby 23,3% z hospitalizowanych pacjentów (przewidywany zakres to 1,2-43,3%).

- Jako odpowiedzialny rząd planowaliśmy i nadal przygotowujemy się do szerokiego zakresu scenariuszy, w tym do względnie najgorszego scenariusza. Nasze planowanie nie jest prognozą ani przewidywaniem tego, co się wydarzy. Odzwierciedla ono to, że jako odpowiedzialny rząd jesteśmy gotowi na wszystkie ewentualności - powiedział rzecznik brytyjskiego rządu na wieść o ujawnieniu raportu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja jest poważna, powołano sztaby kryzysowe. Co się dzieje?
  2. Wpis Justyny Żyły został już usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Wyciągnęła kolejne działo, przeciwko byłemu mężowi
  3. Lekarze nie zostali nawet zapytani o zdanie. Jesienią służbą zdrowia zawładnie paraliż?
  4. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
  5. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
  6. Pielęgniarka chciała zmienić coś w swoim wyglądzie. Nie spodziewała się aż takiej metamorfozy

Następny artykuł