Rosja przyznała się do błędnych danych. Okazuje się, że koronawirus spowodował znacznie więcej zgonów
unsplash.com/ RUSLAN BOGDANOV
Autor - 30 Maja 2020

Władze Rosji wyznały ukrywaną prawdę. Ofiar koronawirusa w ich kraju było znacznie więcej niż podawano

Koronawirus SARS-CoV-2 nieustannie szaleje w Rosji. Do tej pory informowano, że liczba ofiar COVID-19 osiągnęła w Moskwie 639. Tymczasem okazało się, że dane te były znacznie zaniżone. Niedawno Rosja podała, że zmarłych w wyniku zakażenia w stolicy jest ponad dwukrotnie więcej.

Koronawirus pojawił się w Rosji pod koniec stycznia. Od początku epidemii zachorowało tam 387 623 osób, a liczba zgonów wzrosła do 4 374. Infekcję COVID-19 pokonało 159 257 Rosjan.

Okazuje się, że dane na temat ofiar koronawirusa w Moskwie były znacznie zaniżane. Prawdziwą liczbę zgonów poznaliśmy, dopiero gdy władze Moskwy zdecydowały się zrewidować dane dotyczące zachorowań na COVID-19.

Działają na kleszcze jak magnes. Dowiedz się, co przyciąga niebezpieczne pasożytyDziałają na kleszcze jak magnes. Dowiedz się, co przyciąga niebezpieczne pasożytyCzytaj dalej

Rosja przyznała się do błędnych danych. Okazuje się, że koronawirus spowodował znacznie więcej zgonów

Władze Moskwy przyjrzały się wynikom odnośnie liczby ofiar śmiertelnych w wyniku zachorowania na COVID-19. Nowe dane wskazują, że osób, które zmarły w wyniku zakażenia było w kwietniu ponad dwukrotnie więcej.

Moskiewski departament zdrowia podał nowe informacje, które ujawniają, że różnica pomiędzy wcześniejszymi a obecnymi danymi jest znacząca. Po ich weryfikacji okazało się, że z powodu COVID-19 zmarło 1 561 osób, a nie 639, jak wcześniej informowano.

Jak podaje portal o2.pl, media już wcześniej informowały o zaniżonych wynikach. W odpowiedzi na doniesienia przedstawiciele władz oskarżali dziennikarzy o przekazywanie fałszywych wiadomości i przeinaczanie faktów.

Różnica w danych odnośnie COVID-19 może wynikać z przeprowadzania badań pośmiertnych. Przedstawiciele moskiewskiej służby zdrowia twierdzą, że u osób, u których początkowo wynik był negatywny, ponowiono badanie. Stąd ich zdaniem pochodzi 169 zweryfikowanych nowych przypadków.

Z kolei 756 osób, które zmarły z innych przyczyn w kwietniu, uzyskało pozytywny wynik badań na koronawirusa. Urzędnicy stwierdzili, że w wielu przypadkach koronawirus był istotnym czynnikiem, który zaważył na życiu pacjentów.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Niebezpieczna choroba, na którą trzeba uważać

2. Powiedział żonie, że ją zdradza, bo jest za gruba. Zemściła się w najlepszy możliwy sposób, mąż zapamięta nauczkę do końca życia

Choć rząd bardzo powoli odmraża gospodarkę w kraju, pandemia nie cichnie. Informacja o zaniżonych liczbach pojawiła się zaraz przed ogłoszeniem przez Rosję nowych zgonów. W ciągu jednego dnia przybyło tam bowiem 232 ofiar koronawirusa, co stanowi jak dotąd największą dzienną liczbę zgonów.

Rosja znajduję się ponadto na trzecim miejscu wśród państw o największej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie. Zgodnie z najnowszymi danymi liczba ta wynosi ponad 387 tys. zakażonych

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najczęściej popełniany, ogromny błąd podczas parzenia herbaty. Wszyscy powinni go unikać
  2. Radosław Majdan już świętuje narodziny syna? Jedno zdjęcie mówi wszystko
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Lepiej napełnij swój bak. Tankowanie już za parę dni będzie drastycznie droższe

Następny artykuł