koronawirus w Polsce znów atakuje
pixabay.com/Ri_Ya
Autor Natalia Niewczas - 1 Października 2020

Rekordowa liczba zakażeń COVID-19. Polski wirusolog wyjaśnia, dlaczego zachorowań stale przybywa

Koronawirus w Polsce pozostaje nieprzewidywalny. Ministerstwo Zdrowia w dziennych raportach ilości nowych przypadków COVID-19 już od kilku dni podaje same czterocyfrowe liczby; teraz padł kolejny rekord. Październik zaczął się pod tym względem fatalnie, pierwszego dnia miesiąca przybyło prawie 2 tysiące chorych.

Koronawirus w Polsce nie pozwala odetchnąć. W czwartek 1 października padł nowy niechlubny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało wówczas o kolejnych 1967 przypadkach zakażenia niebezpiecznym patogenem. Polski wirusolog sądzi, że przyczyny obecnego stanu rzeczy można dopatrywać się w samej postawie Polaków.

Prezes NFZ ogłosił zmiany w ubezpieczeniach zdrowotnych. Zaczynają obowiązywać już dziśPrezes NFZ ogłosił zmiany w ubezpieczeniach zdrowotnych. Zaczynają obowiązywać już dziśCzytaj dalej


Koronawirus w Polsce nie przestaje stanowić zagrożenia


Od pojawienia się koronawirusa w Polsce nie było jeszcze tylu potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19 jednego dnia. Oprócz o kolejnych 1967 pozytywnych wynikach testu na obecność wirusa, Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 30 polskich pacjentów zakażonych koronawirusem. Polski wirusolog komentuje najnowsze doniesienia ministerstwa. Jego zdaniem to lekceważące podejście wielu Polaków przekłada się na wzrost liczby potwierdzonych przypadków.


- (...) wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie z tego, że większość Polaków przestała traktować SARS-CoV-2 poważnie. Nie przestrzegają oni zasad dystansu społecznego, nie noszą maseczek lub nie robią tego prawidłowo, a wirus to skrupulatnie wykorzystuje - tłumaczył dr Tomasz Dzieciątkowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Dorota Gardias trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki, co się dzieje?
2.Emeryci z rocznika 1953 wcale nie dostaną tyle pieniędzy? Skomplikowana sprawa pokrzywdzonych seniorów
3. Umarła w szpitalu, wcześniej zdążyła jednak wszystko nagrać. To, jak ją tam potraktowali, woła o pomstę do nieba

Jak podaje portal medonet.pl, wirusolog przekonuje, że w obecnej sytuacji jedyne, co tak naprawdę chroni obywatela przed zakażeniem, to właśnie metody niefarmakologiczne. Dr Tomasz Dzieciątkowski wyszczególnia prawidłową higienę rąk, zachowanie społecznego dystansu oraz stosowanie osłon twarzy - czyli podstawowe w czasach pandemii zalecenia bezpieczeństwa.


Łącznie od marca 2020, według oficjalnych statystyk, z chorobą COVID-19 zmierzyło się ponad 93 tys. Polaków, jednocześnie zakażenie koronawirusem przyczyniło się do śmierci 2543 polskich pacjentów. Warto dodać, że cały czas rośnie także liczba “ozdrowieńców” - ponad 70 tys. osób uznano bowiem za wyleczone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podniesiono alarm dla lotnictwa. Eksperci są pewni, w Europie dojdzie do wybuchu
  2. Masz bankot 10 zł? Koniecznie przeszukaj portfel, może być wart prawdziwą fortunę
  3. Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonych
  4. Lekarze się kłócili, a dzieci umierały. Jedyną nadzieją okazał się szpital prywatny
  5. Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważne nagranie. Wiele osób nie może powstrzymać się od łez [WIDEO]
  6. Są małżeństwem już 70 lat, codziennie karmi ukochaną żonę. W końcu zdobył się na największe poświęcenie

Następny artykuł