Koronawirus w Polsce: rekord ofiar
fot. https://pixabay.com/ Candid_Shots
Autor Klaudia Gaicka - 2 Września 2020

Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raport

Koronawirus w Polsce zbiera krwawe żniwo. Wczoraj odnotowano kolejny niechlubny rekord, tym razem chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o aż 20 osobach, które wczoraj zmarły z powodu pandemii COVID-19.

Koronawirus w Polsce zadomowił się na dobre. Co rusz padają nowe rekordy i nic nie wskazuje na to, aby pandemia COVID-19 miała wyhamować. O ile rekordy odnotowywanych zachorowań nikogo już nie dziwią, następstwo tego jest bardzo smutne. Otóż za zachorowaniami idą ofiary, wczoraj (1 września), w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, który większości z nas ciepło się kojarzy, z powodu SARS-CoV-2 umarło najwięcej osób od 24 czerwca.

Przez kilka sekund uciskaj swój palec. Proste badanie, które może uratować życiePrzez kilka sekund uciskaj swój palec. Proste badanie, które może uratować życieCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce zbiera krwawe żniwo. Wczoraj odnotowano kolejny niechlubny rekord, tym razem chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało za pomocą swojego profilu na Twitterze o śmierci aż 20 osób. Do tej pory z powodu zakażenia umarło w naszym kraju aż 2 078 osób. Zakażenie wykryto u łącznie 68 517 obywateli, z czego 18 574 wciąż walczy z chorobą.

W dzisiejszym komunikacie resort zdrowia przekazał informację o 595 potwierdzonych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej z nich, ponieważ aż 133 odnotowano w województwie mazowieckim. Pozostali pacjenci pochodzą z województwa: małopolskiego (114), śląskiego (63), wielkopolskiego (53), podkarpackiego (46), pomorskiego (42), łódzkiego (34), warmińsko-mazurskiego (19), lubelskiego (19), kujawsko-pomorskiego (16), świętokrzyskiego (15), dolnośląskiego (13), lubuskiego (9), opolskiego (8), podlaskiego (7) oraz zachodniopomorskiego (4).

Prawdopodobnie mamy już przedsmak drugiej fali zakażeń, ponieważ tylko w ciągu ostatniego tygodnia (27 sierpnia - 2 września) Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 4715 nowych przypadkach COVID-19. Liczba nowych zakażeń oscylowała między 502, a 887.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Złe wieści dla klientów polskich banków. Poczują konsekwencje decyzji NBP

Pomimo tego, że każdego dnia ludzie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wracają do zdrowia, wciąż pozostaje 18 574 aktywnych przypadków. Jeżeli chodzi o asortyment szpitalny, to aktualnie jest 2 168 zajętych łóżek (przez osoby chore na COVID-19) oraz 83 respiratory.

Mamy nadzieję, że wkrótce bilans jeszcze bardziej przechyli się w stronę ozdrowieńców, których z każdym dniem jest coraz więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta nie miała maseczki w sklepie. Niesłychane, co założyła na głowę w zamian
  2. Popularna aktorka znana z "Tańca z gwiazdami" przekazała fatalne wieści. Jest zbulwersowana
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali

Następny artykuł