rekord nowych chorych na COVID-19
fot. https://pixabay.com/ Adam Nieścioruk
Autor Natalia Niewczas - 4 Sierpnia 2020

Największa liczba zachorowań od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Koronawirus w Polsce dał się mieszkańcom kraju we znaki już od początku pojawienia się choroby na naszych ziemiach. W marcu 2020 potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Optymistyczne głosy o spodziewanym końcu pandemii w maju lub czerwcu stopniowo gasły, aż wreszcie zupełnie nie zostało po nich śladu. Teraz nadzieje konfrontują się z rzeczywistością. Życie pisze własny, smutny scenariusz.

Koronawirus w Polsce uprzykrza życie obywateli na wszystkich płaszczyznach codzienności. Do rosnącego społecznego lęku dochodziło niezadowolenie związane z wprowadzanymi przez rząd obostrzeniami. Od pewnego czasu jednak nakazy i zakazy były systematycznie łagodzone. Nie trudno połączyć luzowanie restrykcji z obecną, dramatyczną sytuacją w kraju - liczba nowych zakażeń szybuje w górę, a COVID-19 nie zamierza zwalniać tempa.

Mateusz Morawiecki nagle zmienił zdanie. Premier ostrzega wszystkich PolakówMateusz Morawiecki nagle zmienił zdanie. Premier ostrzega wszystkich PolakówCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce rośnie w siłę

O koronawirusie w Polsce mówi się dużo od samego początku trwania pandemii na świecie. Wielu z nas nuży niekończący się temat choroby COVID-19, a narzekania spowodowane obowiązkowym noszeniem maseczek (podobnie jak zupełna rezygnacja z zasłaniania nosa i ust) coraz częściej pojawiają się na ulicach miast w całym kraju. To jednak my odpuszczamy - nie samo niepokojąco rosnące w siłę zagrożenie.

Według doniesień portalu onet.pl o końcu pandemii nie ma co marzyć. Zamiast znikać ze sceny, koronawirus sieje zamęt w kolejnych regionach kraju. W lipcu i sierpniu 2020 padają niechlubne związane z epidemią rekordy. Dotychczas to dzień 1 sierpnia media ogłosiły rekordowym, kiedy przeprowadzane w całej Polsce testy potwierdziły obecność COVID-19 u 658 pacjentów. Najnowsze dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia ustanawiają nowy rekord.

Dnia 4 sierpnia Ministerstwo Zdrowia za pomocą mediów społecznościowych poinformowało o 680 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Aż 222 z nich pochodziło z województwa śląskiego. Niestety przybyło nie tylko chorych na COVID-19 pacjentów, ale i spowodowanych wirusem zgonów. Tego samego dnia ministerstwo doniosło o śmierci aż 6 zakażonych koronawirusem osób w wieku od 60 do 91 lat (dwie kobiety i sześciu mężczyzn). Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, większość z nich cierpiała z powodu chorób współistniejących.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Jak kupić używany samochód, żeby nie dać się oszukać? 6 najczęstszych haków, na które spróbują nabrać cię sprzedawcy

Sytuacja epidemiologiczno-sanitarna w Polsce ulega wyraźnemu pogorszeniu. Na tempo błyskawicznie rozprzestrzeniającego się koronawirusa z pewnością wpływa wakacyjne podróżowanie i luzowanie obostrzeń. Warto pamiętać, że obowiązkowe noszenie maseczki w zamkniętych przestrzeniach publicznych może ocalić życie - wychodząc z domu, zawsze miejmy ją przy sobie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny wypadek w metrze. Duże utrudnienia dla podróżujących
  2. Zmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiem
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa

>

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł