Koronawirus w Polsce: klienci sklepu Ikea planują protestować bez maseczek
pixabay_FreePhotos
Autor Barbara Bujar - 4 Września 2020

Są ich setki. Już dziś chcą bez maseczek masowo ruszyć do popularnego sklepu, aby zaprotestować

Koronawirus w Polsce zmusił władze do wprowadzenia wielu obostrzeń. Nie wszyscy obywatele się z nimi zgadzają. Oburzenia nie kryją przede wszystkim klienci sklepów, którzy chcieliby robić zakupy bez maseczek. Swoją opinię postanowili wyrazić publicznie. W tym celu zamierzają wybrać się do Ikei i zorganizować masowy protest. Do wydarzenia przygotowują się w specjalnej grupie na Facebooku. Chcą ruszyć już dziś.

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia tylko w ciągu ostatniej doby zakażenie COVID-19 zostało potwierdzone u 691 osób. W tym samym czasie zmarło 8 pacjentów, a 1227 wyzdrowiało.

- Ostatniej doby wyzdrowiało 1227 osób. To największy dobowy przyrost ozdrowieńców od początku epidemii - poinformowało MZ na Twitterze.

Mimo tych dobrych informacji resort stale uczula, żeby nie zapominać o wysokim przyroście zachorowań, który w Polsce obserwowany jest każdego dnia. W obliczu tej sytuacji rząd nie widzi możliwości, aby zrezygnować z jakichkolwiek obostrzeń, które zostały wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Taki argument nie przemawia jednak do wszystkich. Klienci sklepu Ikea chcą zaprotestować.

Kultowy aktor zarażony koronawirusem. Wstrzymano nagrania filmu, który miał być murowanym hitemKultowy aktor zarażony koronawirusem. Wstrzymano nagrania filmu, który miał być murowanym hitemCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Klienci sklepu Ikea szykują się do masowego protestu

Obostrzenia związane z koronawirusem wprowadziły wiele zmian w życiu Polaków. Mimo upływu czasu część z nich nadal nie może się jednak do nich przyzwyczaić. Przeszkadzają im głównie maseczki, które na terenie całego kraju obowiązują w każdej zamkniętej przestrzeni użytku publicznego. Choć takich miejsc jest wiele, najbardziej oburzeni są klienci sklepów, którzy nie mogą robić zakupów bez zasłonięcia nosa i ust. Przedstawiciele tej grupy zamierzają więc zorganizować masowy protest. Do wydarzenia przygotowują się na Facebooku.

Grupa "Zakupy wolnych ludzi w Ikea Janki" powstała z inicjatywy pana Tomasza, który wyraźnie nie akceptuje obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas robienia zakupów. Mężczyzna zamierza pójść do Ikei w Jankach i za wszelką ceną wejść do niej bez maseczki. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca także innych internautów. Na ten moment jego inicjatywą zainteresowanych jest blisko 430 osób. Ponad 60 wyraża chęć wzięcia udziału w proteście.

- Dziś kilkakrotnie dotarła do mnie informacja, że IKEA bezprawnie wyprasza ludzi za brak maseczki. Dlatego postanowiłem to sprawdzić i osobiście wybrać się na zakupy bez maski do IKEI oraz zaprosić Was, abyście w również 4 września dołączyli do mnie - napisał organizator.

Masowy protest ma odbyć się już dziś, 4 września, około godziny 19:30. Za cel swojego protestu klienci obrali sklep Ikea w Jankach. Pod przewodnictwem pana Tomasza wszyscy wierzą, że uda im się osiągnąć sukces. Organizator przekonuje ich podstawami prawnymi.

- Udowodnijmy tej firmie, że wypraszanie ze sklepu i odmowa sprzedaży zakupów ludziom bez masek jest otwartym łamaniem naszych konstytucyjnych praw. Przed zakupami wydrukujcie sobie dokumenty, które są w tym folderze. Mogą się Wam przydać w dochodzeniu swoich praw w tej lub innych podobnych sytuacjach - kontynuuje pan Tomasz.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Poczta Polska nalicza abonament RTV od odbiorników widmo. Mimo tego, że użytkownicy dawno je wyrejestrowali

Plan protestujących jest prosty - chcą zebrać się w dużej grupie i razem pójść na zakupy bez maseczek ochronnych. W przypadku niepowodzenia mają oczywiście plan B - poproszą o wezwanie kierownika, a jeśli osoba zajmująca to stanowisko również nie da się im przekonać, będą mieli ze sobą specjalne oświadczenia. Przygotowani są także na przyjazd policji. W takiej sytuacji chcą powołać się na przepisy prawne.

- Jeżeli w końcu nas wpuszczą, to sprawa się nagłośni da sygnał ludziom w innych miastach. Jeżeli nas nie wpuszczą, to możemy złożyć pozew zbiorowy z art. 135kw - czytamy na grupie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Joanna nie żyje. Mąż zabił ją i malutką córeczkę
  2. Polsat przekazał okropną wiadomość. Dotknie wszystkich Polaków, niestety
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Zbiory popularnego polskiego piosenkarza zachwycają. Nikt nie podejrzewał, że uwielbiany artysta w wolnych chwilach zajmuje się ekologicznymi uprawami

Następny artykuł