To już oficjalne. Premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia

koronawirus w Polsce nowe obostrzenia
pacjenci.pl
Autor Natalia Niewczas04.11.2020

Informacje z ostatniej chwili: koronawirus w Polsce zmusza władze do wprowadzenia nowych restrykcji. Podczas konferencji prasowej w środę premier Mateusz Morawiecki opowiedział o nowych zmianach, które wejdą w życie już niebawem. Każdy Polak powinien zapoznać się z poniższymi informacjami.

To już oficjalne: ponieważ sytuacja związana z koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie uległa znacznemu pogorszeniu, rząd postanowił wdrożyć dodatkowe restrykcje. Zmiany wejdą w życie już w najbliższą sobotę 7 listopada. Obostrzenia będą dotyczyły między innymi galerii handlowych.

Najnowsze informacje dotyczące Andrzeja Dudy. Chodzi o jego zdrowieNajnowsze informacje dotyczące Andrzeja Dudy. Chodzi o jego zdrowieCzytaj dalej


Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki ogłasza nowe obostrzenia


Od marca 2020 roku koronawirus w Polsce dezorganizuje życie Polaków - tym razem zagrożenie epidemiologiczne znów wpłynie na codzienne funkcjonowanie obywateli. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę 4 listopada, premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje.


Jak podaje portal tvn24.pl, podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że nowe obostrzenia wejdą w życie w sobotę 7 listopada. Największe zmiany dotyczą funkcjonowania galerii handlowych.


Od najbliższej soboty sklepy w galeriach handlowych zostaną zamknięte. Klienci będą mogli zrobić zakupy wyłącznie w zlokalizowanych w galeriach handlowych sklepach spożywczych i aptekach. Wciąż możliwe będzie także skorzystanie z punktów usługowych.


Co więcej, w tych sklepach, które liczą sobie poniżej 100 metrów kwadratowych, będzie mogła przebywać tylko 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Zasady dotyczące sklepów o większej powierzchni pozostają bez zmian - jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.


Koronawirus w Polsce przyczyni się także do przedłużenia kształcenia zdalnego. Nauczanie online w klasach 1-3 zostanie rozszerzone, podczas gdy zajęcia dla starszych uczniów będą odbywały się przez Internet do końca listopada.

Dzisiaj grzeje: 1.Ekspert ostrzega przed najgroźniejszym objawem COVID-19. Gdy się pojawi, należy działać bezzwłocznie
2. Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego
3. Szpitale znalazły się w martwym punkcie. Ani jednego wolnego respiratora w całym regionie

Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje uczestnik popularnego programu kulinarnegoMedia obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje uczestnik popularnego programu kulinarnegoCzytaj dalej


Z powodu sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce od soboty zamknięte będą teatry, kina, muzea i galerie. Instytucje, które świadczą usługi o charakterze kulturalnym, od soboty zostaną zamknięte.


Zmiany dotyczą również obiektów świadczących usługi hotelarskie. Będą one dostępne wyłącznie dla tych gości, którzy odbywają podróże służbowe.


Premier wypowiedział się także o ewentualnym wprowadzeniu lockdownu. Jak powiedział, narodowa kwarantanna może zostać wtedy, gdy znacznie pogorszy się sytuacja związana z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce, tj. jeżeli w naszym kraju zaobserwujemy 75 tys. przypadków zakażenia na 100 tys. obywateli.

Wykrywają koronawirusa w ciągu minuty, mają niemal stuprocentową skuteczność. Zaskakujące doniesienia z zagranicyWykrywają koronawirusa w ciągu minuty, mają niemal stuprocentową skuteczność. Zaskakujące doniesienia z zagranicyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrolerzy mogą zapukać w każdej chwili. Nawet jeśli nie masz telewizora
  2. Nowa technologia w Biedronce. Miłośnicy bezpieczeństwa i oszczędności będą zadowoleni
  3. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Na jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może tak o sobie powiedzieć
  7. Paraliż centrum Warszawy. Niespodziewane wydarzenie w stolicy, na miejsce natychmiast ruszyła policja

Następny artykuł