Koronawirus w Polsce: sanepid poszukuje pasażerów pociągu
pixabay.com/adam_gorka
Autor Barbara Bujar - 5 Września 2020

Sanepid pilnie poszukuje pasażerów pociągu. Koronawirus wykryty u podróżnego, mogło dojść do wielu zarażeń

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Według raportów Ministerstwa Zdrowia w kraju codziennie przybywa kilkaset nowych potwierdzonych przypadków zakażenia. Wirus najczęściej rozprzestrzenia się w zamkniętych przestrzeniach, w których jednocześnie przebywa wiele osób. Do podobnej sytuacji mogło dojść w czwartek 27 sierpnia na pokładzie jednego z pociągów. U pasażera przemieszczającego się między Warszawą a Lublinem potwierdzono obecność koronawirusa. Teraz sanepid szuka pozostałych podróżnych.

Koronawirus w Polsce wciąż rozprzestrzenia się między obywatelami. Mimo wprowadzenia wielu obostrzeń, Ministerstwo Zdrowia codziennie przedstawia kolejne niepokojące statystyki. Z najnowszego raportu, który resort opublikował na Twitterze, wynika, że w ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa u 567 osób. Po raz kolejny najwięcej zakażeń zdiagnozowano w Małopolsce.
- Mamy 567 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (120), mazowieckiego (68), wielkopolskiego (59), podkarpackiego (58), śląskiego (48), pomorskiego (42), łódzkiego (31), świętokrzyskiego (26), dolnośląskiego (23), warmińsko-mazurskiego (16), lubelskiego (15), lubuskiego (14), zachodniopomorskiego (14), kujawsko-pomorskiego (13), podlaskiego (11), opolskiego (9) - czytamy na Twitterze.

Ostrzeżenie publiczne GIS. Partia skażonego jedzenia w Lidlu, Biedronce i Selgrosie, absolutnie go nie spożywajcieOstrzeżenie publiczne GIS. Partia skażonego jedzenia w Lidlu, Biedronce i Selgrosie, absolutnie go nie spożywajcieCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Sanepid poszukuje pasażerów pociągu

Mimo pozytywnych informacji o powrocie do zdrowia ponad 2,5 tysiąca obywateli, nowych zakażeń wciąż przybywa. W ostatnich dniach sanepid potwierdził obecność koronawirusa między innymi u mężczyzny, który w czwartek 27 sierpnia podróżował pociągiem relacji Warszawa-Lublin. Jak donosi Polsat News, pozostali uczestnicy przejazdu są teraz poszukiwani przez pracowników sanitarnych.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie uprzejmie informuje, że u pasażera pociągu relacji Warszawa - Lublin, który w dniu 27.08.2020 r. od godziny 13:15 podróżował pociągiem nr 52100 w wagonie nr 12, na miejscu nr 83 potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - fragment komunikatu lubelskiego sanepidu cytuje Polsat News.

Aby zawęzić obszar możliwego zakażenia, w komunikacie sanepidu podane zostało dokładne miejsce, które zajmował chory mężczyzna. Inspektorzy proszą, aby osoby, które w trakcie podróży znajdowały się w pobliżu, skontaktowały się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie pod numerem tel. 605 194 800.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewał
2. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej

Według ustaleń reporterki serwisu to jednak nie wszystko. Okazuje się, że na tym samym obszarze mogło dojść do jeszcze jednego zakażenia. Osoba, u której testy wykazały obecność koronawirusa, podróżowała bowiem busem z lubelskiego dworca PKS do Gdańska. Wszyscy, którzy 30 sierpnia o godzinie 20:30 wyruszyli razem z nią, również proszeni są o pilny kontakt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające nagranie z udziałem Dagmary Kaźmierskiej trafiło do sieci. „Żeby mój Conanek nie zobaczył”
  2. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Porażające, najpierw wynieśli kucharza z terenu restauracji, potem zakopali go w lesie. Wszystko nagrali i wrzucili do sieci

Następny artykuł