koronawirus w Polsce nowe prognozy
pixabay.com/fernandozhiminaicela
Autor Natalia Niewczas - 5 Października 2020

Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"

Koronawirus w Polsce wpłynął na życie wszystkich obywateli. W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym dobrze znana rzeczywistość została całkowicie przeorganizowania, Polacy musieli przywyknąć do nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Prognozy ekspertów nie dają nadziei na szybką poprawę sytuacji - potencjalnie zagrożone jest nawet spędzanie świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie.

Koronawirus w Polsce nie daje odetchnąć. W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny przyrost dziennych przypadków COVID-19, Ministerstwo Zdrowia regularnie podaje czterocyfrowe liczby. Ostatnie prognozy przekazane przez firmę ExMetrix wykazują, że wkrótce w naszym kraju dojdzie do kolejnego wzrostu zakażeń (nawet 3-4 tysiące przypadków dziennie). Niepokojące informacje dotyczą również świąt Bożego Narodzenia.

Wiadomość z ostatniej chwili. Przemysław Czarnek zarażony koronawirusemWiadomość z ostatniej chwili. Przemysław Czarnek zarażony koronawirusemCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce uderzy ze zdwojoną siłą

Prognozy dotyczące spodziewanego przyrostu zakażeń koronawirusem w Polsce niestety nie są powodem do uśmiechu. Najnowsze dane firmy ExMetrix, zajmującej się analizą sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, przedstawił główny analityk.

- Obecny wzrost zakażeń to początek nowej fali zachorowań. W porównaniu do poprzednich miesięcy, mamy pięciokrotny wzrost dobowych wyników. Martwimy się, czy służba zdrowia wytrzyma napór pacjentów z COVID-19. Nie chodzi o liczbę respiratorów czy miejsca w szpitalach, ale o liczbę personelu potrzebnego do zajęcia się ciężej chorymi. Tu widzę największe ryzyko - zaznacza Ryszard Łukoś.

Według przewidywań firmy ExMetrix do końca października 2020 roku testy mogą potwierdzić obecność koronawirusa nawet u 50 tys. kolejnych pacjentów. To ze świętami Bożego Narodzenia analizy łączą jednak największy spodziewany przyrost zakażeń w najbliższym czasie. “Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną” - informuje portal wiadomości.wp.pl. Duża liczba zachorowań miałaby bezpośredni związek ze wzmożoną ilością rodzinnych spotkań organizowanych z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych
2.Szczepionka na grypę droga niemal jak test na koronawirusa. Cena w klinice jest zawrotna
3.37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie

- W diecezji katowickiej odwołano już tradycyjne odwiedziny księży podczas kolędy. To słuszny krok. Każdy z nas powinien rozważyć ryzyko spotkań z najbliższymi podczas świąt Bożego Narodzenia - apeluje ekspert z firmy ExMetrix.

Jednocześnie Ryszard Łukoś zwraca uwagę na to, że wzrost zachorowań nie przekłada się jednak na większą śmiertelność. Nie zauważa się również znacznego przyrostu tych pacjentów, którzy wymagają pilnej hospitalizacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystów
  2. Jedna z najważniejszych aktualizacji w historii. Spotify dostało rewolucyjną funkcję
  3. Ognisko koronawirusa w polskim przedszkolu. Dziesiątki dzieci na kwarantannie
  4. Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem
  6. Pracownik McDonald’s nagrał wszystko. Na jaw wyszła największa tajemnica sieci, wideo momentalnie stało się hitem

Następny artykuł