"To może dotyczyć nawet 3 milionów Polaków". Pulmonolog przekazał bardzo ważny apel

koronawirus w Polsce: 3 miliony zagrożone
unsplash Online Marketing
Autor Klaudia Gaicka05.11.2020

Pandemia koronawirusa w Polsce może sprawić, że te osoby staną oko w oko ze śmiercią. Problem, który porusza ekspert, dotyczy aż 3 milionów obywateli. Warto wiedzieć, które z chorób mogą wpłynąć na ciężki przebieg.

Pulmonolog poruszył ważną kwestię dotyczącą pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Z każdym dniem szkodliwy patogen zwiększa swoje zasięgi. Wczoraj informowaliśmy o rekordowo dużej ilości zakażeń i zgonów w naszym kraju. 4 października Ministerstwo Zdrowia wydało raport, w którym mowa aż o 24 692 nowych zakażeniach oraz 373 śmierciach z powodu COVID-19. Zmienił się także wiek najmłodszej zakażonej ofiary. Dwa dni temu w Katowicach zmarł 4-miesięczny chłopiec zakażony koronawirusem.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy powinien się z nim zapoznać, chodzi o kwarantannęWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy powinien się z nim zapoznać, chodzi o kwarantannęCzytaj dalej

Nawet 3 miliony zagrożonych ciężkim przebiegiem z tytułu chorób płuc - koronawirus w Polsce

Zdaniem kierownika Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pulmonologa prof. Adam Antczak wzrost zakażeń, z którym mieliśmy do czynienia, był do przewidzenia. Między innymi z powodu odbywających się od kilku dni protestów ulicznych.

- Z perspektywy szpitala im. Barlickiego w Łodzi, widzę napływ naprawdę bardzo dużej liczby chorych na covidowe zapalenia płuc. W moim szpitalu oddział covidowy jest ciągle zajęty. Mamy zajęty też oddział izolacyjny - wyjaśnił w rozmowie z Interia.pl.

Jak podaje portal Interia.pl, ekspert zauważa, że spośród jego personelu zakażonych jest aż 22 z 28 pielęgniarek. Pracownice, które zostały, bardzo ciężko pracują, aby oddział nie stanął.

- Ograniczyliśmy do absolutnego minimum procedury pielęgniarskie. Część z nich przejmują lekarze. Zapowiedziałem, że wszyscy przejmujemy wszystkie funkcje. Bez względu na to, czy lekarz, czy profesor [...] Mój oddział jest pulmonologiczny i onkologiczny, my nie możemy stanąć, musimy nieść pomoc naszym chorym, oni nie mogą przestać być leczeni, kiedy na przykład jest podejrzenie nowotworu. My musimy "stanąć na uszach" i koniec - podkreślił pulmonolog.

Adam Antczak jest zaniepokojony tym, że wiele chorób przewlekłych wiąże się z ryzykiem cięższego przebiegu COVID-19 i, co za tym idzie, zgonem.

- Takimi przewlekłymi chorobami są m.in.: przewlekła obturacyjna choroba płuc, włóknienia płuc, rozstrzenia oskrzeli. W Polsce to jest około trzy miliony osób - wyjaśnił ekspert.

Dzisiaj grzeje: 1.Ekspert ostrzega przed najgroźniejszym objawem COVID-19. Gdy się pojawi, należy działać bezzwłocznie
2.Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach
3. Szpitale znalazły się w martwym punkcie. Ani jednego wolnego respiratora w całym regionie

Popularny zwyczaj urodzinowy może być niebezpieczny dla zdrowia. Eksperci ostrzegają, lepiej uważaćPopularny zwyczaj urodzinowy może być niebezpieczny dla zdrowia. Eksperci ostrzegają, lepiej uważaćCzytaj dalej

Innymi, którzy także są bardziej narażeni, są palacze. Nikotynizm ma wpływ na układ oddechowy. Przez to zwiększa ryzyko wszelkich ciężkich zakażeń.

Pulmonolog wyjaśnił, że jego zdaniem potrzebny jest rzeczywisty lockdown. Zauważa, że pomimo tego, że demonstrujący mają maseczkę, nie utrzymują dystansu, a krzyki zwiększają emisję wirusa.

Tragiczne wieści, nie żyje ratownik medyczny. Mężczyzna chciał udzielić pomocy pacjentowiTragiczne wieści, nie żyje ratownik medyczny. Mężczyzna chciał udzielić pomocy pacjentowiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygotowania do narodowej kwarantanny. Jakie mogą być najgorsze scenariusze?
  2. Olbrzymia wpadka ABW. Skutki pomyłki mogą okazać się dla kontrwywiadu opłakane
  3. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Przekazano tragiczną wiadomość, nie żyje były piłkarz Korony Kielce. Miał tylko 51 lat
  7. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?

Następny artykuł