koronawirus w Polsce: święta i sylwester
unsplash freestocks
Autor Klaudia Gaicka - 6 Listopada 2020

Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości

Wielu z nas zastanawia się, jak koronawirus w Polsce wpłynie na święta Bożego Narodzenia i Sylwestra. Premier i rzecznik rządu zabrali głos w sprawie, która już od kilku tygodni jest dla nas wszystkich mało klarowna.

Pandemia koronawirusa w Polsce cały czas wpływa na naszą codzienność. W obliczu wzrastających obostrzeń coraz więcej osób zastanawia się, czy tradycyjne święta Bożego Narodzenia i Sylwester będą w tym roku w ogóle możliwe.

Od jutra wchodzą nowe obostrzenia. Bardzo ważne zmiany dotkną miliony PolakówOd jutra wchodzą nowe obostrzenia. Bardzo ważne zmiany dotkną miliony PolakówCzytaj dalej

Pandemia koronawirusa w Polsce zmieni święta Bożego Narodzenia? Premier oraz rzecznik rządu zabrali na ten temat głos

Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił jaki wpływ będzie miał koronawirusa SARS-CoV-2 na święta w Polsce. Lepiej nie nastawiać się na zbyt imprezowe obchodzenie końcówki roku.

- Na pewno w tym roku lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Zdaniem Morawieckiego, aby w ogóle marzyć o w miarę normalnych świętach, musimy teraz podporządkować się sporym obostrzeniom. Tylko w ten sposób da się ograniczyć ogromną ilość zakażeń.

- Ryzyko tego, że pandemia będzie cały czas trwała, będzie się rozwijała, będzie nam zagrażała, jest za duże. Stąd apeluję, żeby i w grudniu, jeśli chodzi, na przykład, o te różne targi bożonarodzeniowe, które są takie popularne w wielu miastach i miejscowościach, też je odłożyć […] bo to jest rosnące ryzyko zakażenia - dodał.

Głos w sprawie Świąt zabrał także rzecznik rządu Piotr Mueller. Bogdan Rymanowski zapytał go, czy w związku z planowanymi obostrzeniami powinniśmy już teraz zaopatrzyć się w choinki.

- Oczywiście takich ograniczeń nie będzie, o których pan tutaj mówił, aczkolwiek np. takich klasycznych bazarów świątecznych pewnie spodziewać się nie będziemy mogli, jeżeli chodzi o jakieś większe zbiorowiska, ponieważ epidemia raczej będzie towarzyszyła nam przez najbliższe tygodnie – powiedział w Polsat News rzecznik gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego.

Nietypowe skutki pandemii koronawirusa. Szczególnie dotyczą jednej grupy osób, naukowcy już biją na alarmNietypowe skutki pandemii koronawirusa. Szczególnie dotyczą jednej grupy osób, naukowcy już biją na alarmCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Ekspert ostrzega przed najgroźniejszym objawem COVID-19. Gdy się pojawi, należy działać bezzwłocznie
2.Pies zaatakował małego chłopca. Kilka sekund później dzieje się coś niebywałego
3. "To może dotyczyć nawet 3 milionów Polaków". Pulmonolog przekazał bardzo ważny apel

Pomimo tego, że nikomu z nas nie podoba się ta wizja. Musimy pamiętać, że Święta to nie tylko data w kalendarzu, lecz także, a nawet przede wszystkim, nasza rodzina. Niestety, ale to właśnie jej zagrażają najbardziej. Warto mieć to na uwadze, kiedy przyjdzie nam decydować o tym, jak spędzimy te dni.

Ratownik sprawdził popularny napój testem na koronawirusa. Wynik eksperymentu może zaskoczyć, jest komentarz ekspertaRatownik sprawdził popularny napój testem na koronawirusa. Wynik eksperymentu może zaskoczyć, jest komentarz ekspertaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Watykan pozbawił insygniów polskiego kardynała i stróża pieniędzy Solidarności. Sprawa jest poważna
  2. Phasmophobia okazała się nowym gamingowym hitem. Twórca zdradza, co szykuje w kolejnych miesiącach
  3. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Nowa dziewczyna Piotra Żyły zaskakuje. Pokazała zdjęcie, po którym wybuchła burza, Justyna Żyła będzie miała co komentować (FOTO)
  7. Tłumy nagle rzuciły się na cukiernię, ogromna kolejka jakiej jeszcze nie było. Wspaniały gest Warszawiaków

Następny artykuł