ceny mandatów
fot. https://unsplash.com/ Macau Photo Agency
Autor Natalia Niewczas - 7 Sierpnia 2020

Wróciły surowe kary za nieprzestrzeganie obostrzeń. Maksymalne kwoty zwalają z nóg

Koronawirus w Polsce to gorący medialny temat, szczególnie że w bezpośredni sposób dotyczy bezpieczeństwa wszystkich obywateli kraju. Od miesięcy próbujemy nadążyć za wymuszonymi niecodzienną sytuacją zmianami, martwimy o długofalowe skutki pandemii i dostosowujemy się do wciąż modyfikowanych nakazów i zakazów. Ze wszystkich rozmaitych trudności, na jakie wciąż trafiamy, to właśnie obostrzenia wydają się budzić wyjątkowo skrajne emocje.

Koronawirus w Polsce nie zamierza zwalniać tempa. Sytuacja rozwija się niezwykle dynamicznie - po chwili na złapanie oddechu i krótkotrwałej, pozornej stabilizacji zagrożenie związane z COVID-19 uaktywnia się w naszym kraju na nowo. Od początku sierpnia w Polsce daje się zaobserwować wyraźny wzrost zachorowań na koronawirusa, padają kolejne niechlubne rekordy. Biorąc pod uwagę dzienną ilość nowych zakażeń, ten wakacyjny miesiąc rozpoczął się po prostu fatalnie.

Objawy niedoboru cynku. Bez niego w organizmie dochodzi do niebezpiecznych zmianObjawy niedoboru cynku. Bez niego w organizmie dochodzi do niebezpiecznych zmianCzytaj dalej


Koronawirus w Polsce wymyka się spod kontroli


Koronawirus w Polsce zapewnia obywatelom prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Wraz ze wzrostem zachorowań na COVID-19 rosną społeczne niepokoje dotyczące ewentualnego przywrócenia obostrzeń, a nawet izolacji. Tak jak zarządzenia potencjalnego, kolejnego lockdownu władze na razie nie zalecają, tak zaostrzenie obowiązujących przepisów epidemiologiczno-sanitarnych stanowi realną wizję najbliższej przyszłości. Już w tym miesiącu mają zwiększyć się uprawnienia pracowników sklepów, którzy będą mogli odmówić obsłużenia klientów niestosujących się do nakazu zakrywania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach publicznych.


Nowe przepisy obowiązujące w sklepach na terenie całej Polski nie zamykają listy nadchodzących zmian. Jak podaje portal fakt.pl, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ostrzega, że kara 500 złotych mandatu za brak maseczki to jak na obecną sytuację epidemiologiczną stanowczo za mało. Według wiceministra należy bezzwłocznie zwiększyć kontrole przeprowadzane w obiektach handlowych i pojazdach transportu publicznego. Ta wypowiedź polityka sugeruje gotowość rządu do zaostrzenia panującego w Polsce rygoru bezpieczeństwa.

Dzisiaj grzeje: 1. W Polsce padł kolejny rekord zakażeń. Ekspert ostrzega przed tragedią, która może nadejść
2. Jakie emerytury dostaną największe polskie gwiazdy? Ciężko uwierzyć w takie kwoty


Funkcjonariusz policji może ukarać obywatela mandatem w wysokości 500 złotych. Tymczasem jeżeli sanepid zdecyduje się na nałożenie kary administracyjnej, niestosujące się do obowiązujących norm osoby mogą zapłacić nawet 30 tysięcy złotych niezależnie od tego, jak wysokie są ich zarobki.


Zakażonych koronawirusem pacjentów stale przybywa. W piątek 7 sierpnia padł kolejny przykry rekord. Właśnie tego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19. Jednocześnie ministerstwo doniosło o kolejnych 13 zgonach osób w wieku od 56 do 92 lat. Jak podaje ministerstwo w opublikowanym na portalu społecznościowym raporcie, większość zmarłych osób zmagała się z chorobami współistniejącymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe fakty
  2. Śmierć w "Na Wspólnej". Tragiczne okoliczności rozstania z jedną z bohaterek
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł