koronawirus w Polsce, ekspert mówi, co będzie
pixabay
Autor Klaudia Gaicka - 7 Października 2020

W Boże Narodzenie i na Sylwestra będziemy musieli zostać w domu? Bardzo niepokojące słowa eksperta

Koronawirus w Polsce. Wciąż mamy do czynienia z rosnącą liczbą pacjentów chorych na COVID-19, a może być jeszcze gorzej. Znany analityk określił, kiedy jego zdaniem wypadnie kolejny szczyt zachorowań. Wielu Polakom nie spodoba się jego wizja.

Koronawirus w Polsce. Każdego dnia w naszym kraju odnotowywane są tysiące nowych zakażeń SARS-CoV-2. Chociaż dopiero początek drugiej fali, część szpitali już pęka w szwach, a eksperci nie mają złudzeń. Sytuacja robi się coraz gorsza.

Nowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonychNowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonychCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Wciąż zmagamy się z rosnącą liczbą zakażeń, a może być jeszcze gorzej. Znany analityk określił, kiedy jego zdaniem wypadnie kolejny szczyt zachorowań

Jak podaje portal Popularne.pl, pandemia COVID-19 bynajmniej nie chyli się ku końcowi, a wręcz przeciwnie - przybiera na sile. Ryszard Łukoś z firmy ExMetrix, która zajmuje się analizą danych o epidemii w Polsce, przewiduje, że wkrótce nastąpi znaczny wzrost ilości zakażeń COVID-19.

Zdaniem eksperta może zabraknąć personelu szpitalnego, który w razie potrzeby udzieli pomocy pacjentom. Zagrożeni są przede wszystkim chorych z ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem.

- Obecny wzrost zakażeń to początek nowej fali zachorowań. W porównaniu do poprzednich miesięcy, mamy pięciokrotny wzrost dobowych wyników. Martwimy się, czy służba zdrowia wytrzyma napór pacjentów z COVID-19. Nie chodzi o liczbę respiratorów, czy miejsca w szpitalach, ale o liczbę personelu potrzebnego do zajęcia się ciężej chorymi. Tu widzę największe ryzyko - zaznacza ekspert.

Łukoś dopatruje się przyczyn potencjalnych wzrostów w zmianie strategii resortu zdrowia. Według nowych wytycznych na testy w kierunku COVID-19 będzie kierował lekarz rodzinny. Wskutek tego wzrośnie wykrywalność szkodliwego patogenu.

- Duże miasta, w szczególności Warszawa, prawdopodobnie zostaną zakwalifikowane do żółtych stref obostrzeń. Fala nowych zakażeń wymusi reakcję rządu i powrót do rygorów związanych z powszechnym noszeniem maseczek oraz stosowaniem surowych kar za nieprzestrzeganie obostrzeń. - wyjaśnia analityk

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła

Ekspert zwraca uwagę na to, że prawdopodobnie kolejny szczyt zakażeń przypadnie na czas Bożego Narodzenia i Sylwestra. Są również dobre wieści.

- Umieralność maleje w porównaniu do tej z początku epidemii. Może to oznaczać, że wirus stopniowo mutuje ku łagodniejszej formie - zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN poinformował o skandalu na pokładzie samolotu. Polski aktor wstrzymał lot, interweniowały służby. Ręce opadają
  2. Apple wycofuje sprzęt ze sprzedaży. Szykuje się gigantyczna rewolucja, nikt się nie spodziewał
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Niebywałe delicje, najlepsza surówka z buraków, którą zrobisz w 5 minut. Domownicy oniemieją z zachwytu

Następny artykuł