Koronawirus w polsce: sanepid szuka klientów McDonalda
pixabay_andreas160578
Autor Damian Witoń - 8 Sierpnia 2020

Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów McDonalda

Koronawirus w Polsce nadal sprawia wiele kłopotów. W ostatnich dniach odnotowano niepokojący wzrost liczby zakażeń. Z najcięższą sytuacją zmaga się Śląsk. To właśnie w jednym z McDonaldów położonych na terenie tego województwa, doszło do zakażenia, które spotkało się ze zdecydowaną reakcją sanepidu.

Koronawirus w Polsce nadal stanowi realne zagrożenie. W związku z tym służby nieustannie monitorują sytuację i podejmują środki, które mają na celu zminimalizowanie negatywnych skutków epidemii. Obecnie sanepid pilnie poszukuje klientów restauracji należącej do niezwykle popularnej sieci McDonald’s, która serwuje dania typu fast food.

Kolejne powiaty będą objęte dodatkowymi obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia zapowiada dalsze zmianyKolejne powiaty będą objęte dodatkowymi obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia zapowiada dalsze zmianyCzytaj dalej


Koronawirus w Polsce. Sanepid poszukuje klientów jednej z restauracji należącej do sieci McDonald’s

W ostatnich dniach padają nowe rekordy zakażeń na terenie naszego kraju. Najgorzej pod tym względem wypada Śląsk. Rząd zdecydował nawet o ponownym wprowadzeniu obostrzeń na terenie niektórych powiatów. Konkretnie chodzi o pszczyński, wodzisławski i rybnicki.


Jeżeli wirus SARS-CoV-2 zostanie wykryty w miejscu publicznym, często koniecznym rozwiązaniem jest poszukiwanie osób, które mogą być potencjalnymi roznosicielami niebezpiecznego patogenu. Dokładnie do takiej sytuacji doszło w restauracji McDonald’s zlokalizowanej w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej.


Sanepid wydał pilne ogłoszenie, które ma na celu odnalezienie osób korzystających z usług restauracji w dniach od 27 lipca do 2 sierpnia. Jak podaje portal popularne.pl, wszystko zaczęło się od wykrycia zakażenia u jednego z pracowników lokalu. Wszystkie osoby należące do kadr McDonalda w Dąbrowie Górniczej, zostały już poddane kwarantannie. U trzech z nich wynik testu na obecność patogenu dał wynik pozytywny.


Wszyscy klienci, którzy odwiedzili wyżej wymieniony lokal pomiędzy 27 dniem lipca a 2 dniem sierpnia, powinni uważnie obserwować stan swojego zdrowia. W przypadku zauważenia niepokojących objawów najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z sanepidem, który czeka pod numerami (32) 727-58-71, (32) 727-58-72 lub 536-746-412 lub adresem mailowym: sekretariat@pssedg.pl.


W związku z zaistniałą sytuacją oficjalną wiadomość opublikowała również restauracja McDonald’s, która zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Biedronka rusza z hitową akcją, aż 12 dostaniesz za darmo. Musisz się jednak spieszyć


-Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki) - oświadcza McDonald’s

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Ile naprawdę zarabiają księża? Media dotarły do konkretnych liczb, wielu będzie zadziwionych
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł